REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miasto Wisła o krok bliżej Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa

  • Autor: PAP
  • 29 wrz 2021 14:11
Miasto Wisła o krok bliżej Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa
Miasto Wisła o krok bliżej Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa, fot. shutterstock

Magistrat Wisły zrobił krok ku stworzeniu w kurorcie Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa. Wybrany został po przetargu wykonawca dokumentacji projektowej rozbudowy i adaptacji hali w miejskim parku, która będzie siedzibą instytucji – podał wiślański magistrat

REKLAMA

Wisła zamierzała przeznaczyć na to zadanie 150 tys. zł. Na przetarg wpłynęło osiem ofert. Dwie zostały odrzucone. Wybór padł ostatecznie na propozycję firmy ze Swarzędza, która wyceniła usługę na 152,5 tys. zł. Będzie ona miała pół roku od dnia podpisania umowy na wywiązanie się z zadania.

Muzeum jest wspólną inicjatywą marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, burmistrza Tomasza Bujoka i Adama Małysza. Powstać ma w centrum Wisły, w hali parkowej należącej do miasta. Prezentowane tam byłyby przede wszystkim medale i puchary wywalczone na skoczniach narciarskich przez Małysza, jego kolekcja nart, ale też trofea innych mistrzów, w tym Piotra Żyły, czy też olimpijczyków: biegaczy, alpejczyków.

Zdaniem Tadeusza Papierzyńskiego, kierownika referatu promocji, turystyki, kultury i sportu wiślańskiego magistratu, otwarcie muzeum może nastąpić jesienią 2023 r. Główny ciężar finansowania budowy spocząć ma na barkach samorządu województwa śląskiego. Miasto ze swej strony przekazuje budynek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie