Miastotwórczość ma znaczeniePropertydesign.pl - 21-04-2017 10:23


Współczesny projekt biurowy nie może zamknąć się we własnych ścianach. To jego wpływ na okoliczną tkankę ma kluczowe znaczenie dla sukcesu - tłumaczy Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Nowe standardy ma spełniać nowy projekt na warszawskiej Woli - Warsaw Hub.

- Od kilku lat obserwujemy na rynku wzmożone zainteresowanie firm przestrzenią biurową, oferującą wartość dodaną - coś więcej niż miejsca pod biurka. Stał się to bardzo ważny element gry o najlepszych pracowników. Wznosząc The Warsaw HUB wpiszemy się w ten trend w sposób dotychczas nieznany na polskim rynku - komentuje Zagórski.

Jak dodaje, powstanie kompleks łączący w sobie wszystko, czego nowoczesna korporacja, start-up czy scale-up potrzebują do efektywnego rozwoju. – Przestrzeń biurowa, centrum konferencyjne, MeetDistrict – unikatowy format przestrzeni coworkingowej, a także hotele, sklepy, centrum sportu. Pracownik znajdzie więc w naszym kompleksie wszystko, co będzie mu potrzebne do pracy, połączone bezpośrednio z II linią metra, wyposażone w nowoczesny parking dla aut i rowerów - wylicza.

- The Warsaw HUB będzie również doskonałym przykładem miastotwórczości. Po Warsaw Spire i placu Europejskim zagospodaruje kolejne martwe dotychczas przestrzenie Ronda Daszyńskiego, oferując w zamian użyteczną i przyjazną tkankę miejską. Wzmocni pozycję tej okolicy, jako nowego biznesowego centrum Warszawy, tworząc spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej. Będzie to również przykład wysokiej klasy architektury, zaprojektowanej w renomowanej pracowni polskiego architekta Andrzeja M. Chołdzyńskiego - dodaje Zagórski.