×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Między Szczecinem a Gryfinem powstanie nowy przystanek kolejowy

  • Autor: PAP
  • 06 lut 2023 13:37
Między Szczecinem a Gryfinem powstanie nowy przystanek kolejowy
Między Szczecinem a Gryfinem powstanie nowy przystanek kolejowy, fot. shutterstock

Podpisano umowę na budowę nowego przystanku kolejowego w Radziszewie na linii między Szczecinem a Gryfinem – poinformowała w poniedziałek spółka PKP PLK. Mieszkańcy miejscowości mają dzięki temu uzyskać lepszy dostęp do kolei.

REKLAMA

- Nowy przystanek wybudowany zostanie w Radziszewie w okolicach ulicy Topolowej, na linii kolejowej między Gryfinem a Szczecinem. Dla pasażerów przewidziano perony o odpowiedniej wysokości, aby wsiadanie i wysiadanie z pociągów było łatwe - poinformował w poniedziałek Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodał, przystanek zostanie dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się, a dla osób niewidomych i niedowidzących będą ścieżki naprowadzające i wypukła faktura na antypoślizgowej nawierzchni peronu.

Ustawione zostaną także m.in. stojaki rowerowe.

- Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 to inwestycja w lepszy dostęp do kolei także w województwie zachodniopomorskim. Dzięki poprawie dostępu do pociągów oraz warunków obsługi na peronach pasażerowie chętniej wybiorą kolej w codziennych podróżach do pracy lub szkoły. Na realizację programu polski rząd przeznaczył miliard złotych - powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, cytowany w komunikacie.

Jak podała spółka PKP PLK, wykonawcą przystanku Radziszewo będzie firma Infrakol. Prace o wartości ponad 3,7 mln zł netto będą realizowane w formule "projektuj i buduj". Zakończenie robót planowane jest w trzecim kwartale 2024 r.

W Zachodniopomorskiem na liście podstawowej w ramach rządowego programu znalazło się 11 przystanków: Koszalin Politechnika, Koszalin Wschodni, Kołobrzeg Amfiteatr, Kołobrzeg Ogrody, Kołobrzeg Radzikowo, Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec i Radziszewo. Na liście rezerwowej znalazł się jeden projekt - Szczecinek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie