REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Międzynarodowa firma będzie sprawować pieczę nad Nikiszowcem

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2021 12:10
Międzynarodowa firma będzie sprawować pieczę nad Nikiszowcem
Wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami międzynarodowa firma MVGM będzie administrować ponad pół tysiącem mieszkań na wynajem, oddawanych w tym roku do użytku na katowickim osiedlu Nowy Nikiszowiec, fot. shutterstock

Wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami międzynarodowa firma MVGM będzie administrować ponad pół tysiącem mieszkań na wynajem, oddawanych w tym roku do użytku na katowickim osiedlu Nowy Nikiszowiec – zdecydowała spółka PFR Nieruchomości.

REKLAMA

Osiedle Nowy Nikiszowiec z 513 mieszkaniami na wynajem powstało w pobliżu jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytkowych osiedli robotniczych w kraju - ponad 100-letniego Nikiszowca, na blisko 5,5-hektarowej działce przy ul. Górniczego Dorobku. Inwestycja została zrealizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Z końcem stycznia zakończył się nabór wniosków osób zainteresowanych najmem powstających mieszkań - w trzy tygodnie wpłynęło 2116 zgłoszeń. Lista najemców jest już ustalona, podpisywane są umowy najmu. Teraz wybrany został administrator osiedla.

"Zadania postawione przed MVGM w Nowym Nikiszowcu obejmą zarówno tematy techniczne, jak i obsługę najemców. Do obowiązków zarządcy należeć będzie m.in. świadczenie usług administrowania wraz z zapewnieniem bieżącej obsługi technicznej, zarządzanie usługami utrzymania czystości i zieleni oraz odśnieżania" - poinformowała dyrektor zarządzająca MVGM w Polsce Agnieszka Nowak, cytowana w środowym komunikacie prasowym.

Umowa z PFR Nieruchomości to kolejny kontrakt na zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi na wynajem, pozyskany przez MVGM w ostatnich tygodniach. Jak podano w komunikacie, polskie portfolio firmy liczy obecnie już ponad 600 mieszkań.

Wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami firma działa w 10 krajach, zatrudniając ponad 1,6 tys. pracowników. "Rozwój oferty oraz budowa pozycji lidera biznesu zarządczego dla sektora PRS (Private Rented Sector - zarządzanie dla sektora mieszkań na wynajem) w Polsce jest dla MVGM kluczowym celem strategicznym" - deklaruje spółka.

Nowy Nikiszowiec to największa inwestycja realizowana w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Projekt powstał w pobliżu jednego z najciekawszych miejsc Katowic - malowniczego, najlepiej zachowanego i zamieszkanego do dziś osiedla robotniczego sprzed ponad stu lat. Tworzy je kompleks dziewięciu budynków z charakterystycznej czerwonej cegły z wewnętrznymi dziedzińcami, rozmieszczonych wokół centralnego placu z neobarokowym kościołem św. Anny.

Osiedle Nowy Nikiszowiec realizuje spółka celowa MDR Katowice z siedzibą w Warszawie, utworzona przez PFR Nieruchomości oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Program Mieszkanie Plus został oficjalnie zainaugurowany 12 października 2016 r. w Katowicach jako jeden z filarów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Spółka PFRN, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają w całym kraju jako alternatywa dla zakupu mieszkania na kredyt. PFRN deklaruje, że to propozycja dla osób, które rozpoczynają karierę zawodową, młodych rodzin, a także dla nieposiadających zdolności kredytowej lub niezainteresowanych kupnem mieszkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie