REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Międzynarodowe Centrum Kongresowe prócz nowoczesnej formy, daje coś więcej

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 16 paź 2017 16:25
Międzynarodowe Centrum Kongresowe prócz nowoczesnej formy, daje coś więcej
fot. materiały prasowe
Międzynarodowe Centrum Kongresowe prócz nowoczesnej formy, daje coś więcej

Katowice rosną w biznesową siłę i w zdecydowany sposób budują swój wizerunek miasta ważnych wydarzeń biznesowych.

REKLAMA

Przemiana Katowic sprawia, że miasto stało się zdecydowanym liderem zmian gospodarczych i społecznych. Ich efektem jest chociażby ogromne zainteresowanie inwestowaniem w mieście. W ogólnym ujęciu przekłada się to na podniesienie jakości życia w Katowicach, a w bardziej konkretnym – procentuje m.in. poszerzeniem rynku usług czy nowymi miejscami pracy. Dominującymi elementami gospodarki stały się usługi branży nowoczesnych technologii. Innym solidnym filarem, na którym wspiera się dziś miasto jest kultura, a potwierdziło to UNESCO przyznając Katowicom tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki.

Od 18 do 20 października stolica Górnego Śląska będzie współgospodarzem VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tydzień później odbędzie się tu jedno z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targi Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo).

- W Katowicach prężnie rozwijamy turystykę biznesową. Bez wątpienia takie wydarzenie, jak Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw pomagają nam budować pozytywny wizerunek Katowic i całej metropolii w Polsce. Turystyka biznesowa stała się istotną dźwignią rozwoju miasta, oddziałuje na różne sfery życia gospodarczego i społecznego oraz jest istotnym elementem promocji Katowic zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Według raportu „Rynek turystyki biznesowej w Katowicach w 2016 r.” w ubiegłym roku przyjechało do nas aż 762 tys. gości na wydarzenia konferencyjne i targowe. To aż o 180 tys. osób więcej niż w 2015 r., co oznacza 31 proc. wzrost. Warto dodać, że to właśnie u nas odbyła się największa impreza w Polsce – Intel Extreme Master - czyli mistrzostwa świata w e-sporcie, połączone z targami, w których w tym roku wzięło udział ponad 170 tys. uczestników - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W przyszłym roku w stolicy Górnego Śląska zostanie zorganizowana 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – COP 24. Spodziewany jest udział ok. 18 tys. delegatów z całego świata. Z kolei w 2019 roku za sprawą Światowej Konferencji Antydopingowej Katowice staną się stolicą globalnej walki z dopingiem w sporcie.

Szczególnie istotnym elementem oddziałującym na rozwój przemysłu wydarzeń była zakończona w 2015 roku budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK), której koszt przekroczył 320 mln zł. Potężna inwestycja, wyróżniająca się dachem w formie zielonej doliny, uczęszczanej nie tylko przez mieszkańców, powstała tuż przy katowickiej ikonie – Spodku. Obiekt wybudowany na zrewitalizowanych terenach dawnej kopalni odgrywa zasadniczą rolę w kształtowaniu konkurencyjności regionu.

Obok Międzynarodowego Centrum Kongresowego, które w połączeniu ze Spodkiem, może przyjąć jednorazowo nawet 26 tys. osób, w Katowicach znajduje się wiele innych miejsc, w których odbywają się duże wydarzenia, m.in. nowe siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego, które sąsiadują z MCK. Potężne inwestycje zrealizowane na terenie dawnej kopalni, kontynuując dobre tradycje sąsiadującego z nimi Spodka, stały się nowym symbolem Katowic, miasta kreatywnego i innowacyjnego, które wyrosło na solidnych fundamentach przemysłowej przeszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie