Miejsce wypoczynku i rekreacji przy Galerii Mokotówzzw.waw.pl - 01-07-2022 16:33


Powstał Skwer Przyjazny Mieszkańcom przy Galerii Mokotów, na który zagłosowało ponad 3 tys. mieszkańców w budżecie obywatelskim w Warszawie.

Nowy teren wypoczynku i rekreacji znajduje się między ulicami Wołoską i Marynarską, przy przystanku tramwajowym Rondo UE w Warszawie. ​ Po skwerze można spacerować alejami o mineralnej nawierzchni i odpocząć na drewnianych ławkach i leżakach.

{media;146006;Nowy zielony skwer na Mokotowie w Warszawie, fot. zzw.waw.pl;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/60/06/146006.jpg;https://pliki.propertydesign.pl/i/14/60/06/146006_r0_940.jpg}

Atrakcją tego miejsca jest zieleń. Rośliny zostały tak dobrane, by skwer zachował walory przyrodnicze przez cały rok. Zadbano także o zapylacze – zainstalowano dla nich domki.

Rośliny na skwerze

Na polanie powstały nowe trawniki. Posadzono 16 drzew – klony czerwone i zwyczajne oraz graby, a także ponad 6 tys. krzewów, m.in. pęcherznicę kalinolistną, krzewuszkę cudowną, dereń biały, jaśminowiec wonny, kalinę koralową, bez, trzmielinę Fortune’a. Kompozycję wielobarwnej zieleni dopełniają byliny, trawy ozdobne oraz pnącza. Rośliny ozdobią także pergolę, która stworzy zacieniony tunel nad jedną z alejek - podaje zzw.waw.pl.