×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miejska eksplozja zieleni w Vector+

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 19 lip 2018 14:38
Miejska eksplozja zieleni w Vector+
fot. mat. pras.

Vector+, biurowiec w północno-zachodniej Woli wchodzący w decydującą fazę budowy, wpisuje się w trend urban jungle. Łącznik o powierzchni ponad 350 mkw. pomiędzy dwiema wieżami tworzącymi bryłę budynku został zaprojektowany tak, by stworzyć na nim ogólnodostępny taras dla pracowników. Taras podzielony jest na wygodne strefy rekreacyjne otoczone mnóstwem zieleni. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do budynku już w I kwartale 2019 r.

REKLAMA

Coraz silniej zwraca się uwagę na work-life balance. W osiągnięciu równowagi pomaga zapewnienie pracownikom odpowiedniej przestrzeni do pracy, która nie tylko pobudza kreatywność, ale także umożliwia zredukować stres. Obecność zieleni wpływa na ludzi kojąco, co potwierdziły wielokrotnie badania naukowców, ostatnio m.in. z uniwersytetów w Illinois i Hongkongu. Coraz częściej już na etapie projektowania biurowców architekci wprowadzają szereg udogodnień służących temu celowi, dlatego w Vector+ znajdzie się zielony taras z widokiem na panoramę Warszawy. Będzie na nim m.in. strefa ze stolikami, część dedykowana uprawianiu jogi, a także poidełko z warszawską kranówką, czy tablica pokazująca rozkład jazdy pociągów SKM ze stacji Warszawa-Obozowa, która właśnie powstaje koło budynku.

- Zielone tarasy w biurowcach to coraz silniejszy trend na rynku biurowym, a najemcy z chęcią z nich korzystają. To głównie przestrzeń do relaksu w trakcie pracy, ale można ją zagospodarować w inny sposób według potrzeb – na wieczorne spotkanie, imprezę integracyjną lub okolicznościową - mówi Mariusz Rutz, współwłaściciel JSK Architekci, pracowni architektonicznej odpowiedzialnej za projekt Vector+.

Wprowadzanie roślinności do budynków biurowych działa kojąco na pracowników, a także pomaga walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, co jest szczególnie istotne w takich miastach jak Warszawa, które borykają się z problemem smogu. Na podobne rozwiązanie zdecydowali się między innymi inwestorzy innych warszawskich projektów, np. Centrum Marszałkowska w Śródmieściu z widokiem na Pałac Kultury i Nauki czy Ethos przy Placu Trzech Krzyży oferujący panoramę Skarpy Wiślanej ze Stadionem Narodowym.

Biurowiec Vector+ zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej w Warszawie zaoferuje najemcom ponad 14 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowo-handlowej z certyfikatem BREEAM Very Good i liczne udogodnienia, m.in. szatnie z prysznicami dla rowerzystów czy stacje do ładowania aut elektrycznych zlokalizowane na podziemnym parkingu. Projekt Vector+ pochodzi z renomowanej pracowni architektonicznej JSK Architekci, która ma na swoim koncie już takie realizacje jak Stadion Narodowy w Warszawie czy Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie