REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miejskie Zakłady Autobusowe z własnym neonem

  • Autor: PAP
  • 25 sie 2021 10:21
Miejskie Zakłady Autobusowe z własnym neonem
Miejskie Zakłady Autobusowe z własnym neonem, fot. shutterstock

Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad ważnym projektem. W końcu możemy pochwalić się neonem, który zdobi industrialną elewację siedziby naszej firmy - pochwaliły się na Facebooku Miejskie Zakłady Autobusowe.

REKLAMA

Kilkumetrowy czerwono-biały neon ozdobił elewację siedziby Miejskich Zakładów Autobusowy przy ulicy Włościańskiej. Świecące rurki układają się w logo MZA i napis "Poruszamy Warszawę". To przedłużenie obchodów 100-lecia miejskiej komunikacji, a także promocja komunikacji.

"Wraca moda na neony, pojawiły się też firmy, które takie rzeczy wykonują. Rok temu pomyśleliśmy, że chcielibyśmy my też mieć taki neon" - tłumaczył w rozmowie z PAP rzecznik MZA Adam Stawicki. "Warszawa słynęła z neonów przed wojną i w latach sześćdziesiątych, co można zobaczyć np. w filmie +Nie lubię poniedziałku+" - dodał rzecznik.

Miejsce umiejscowienia nie jest przypadkowe, jak wyjaśnia Adam Stawicki, instalacja została zainstalowana na najstarszej, zabytkowej hali. Zdradził też ciekawostkę. "Dokładnie w miejscu gdzie wisi neon przebiegała linia frontu podczas powstania warszawskiego. Po jednej stronie byli powstańcy, po drugiej żołnierze niemieccy" - opowiedział rzecznik.

W latach 1934-38 na Włościańskiej powstały Miejskie Centralne Warsztaty Samochodowe, a w czasie wojny funkcjonowały tu zakłady Opla. Wcześniej istniała tu cegielnia miejska. W czasie powstania warszawskiego toczyły się tu ciężkie walki, a linia frontu przebiegała dokładnie przez środek istniejącej do dziś hali B.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie