×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miękkie lądowanie, bo w biurze ważne jest wygodne siedzenie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 sie 2014 12:56
Miękkie lądowanie, bo w biurze ważne jest wygodne siedzenie
Biuro w ING Tower: tam można wygodnie siedzieć, fot. ING Bank Śląski

Meble dedykowane przestrzeni biurowej powinny tworzyć spójną całość i cechować się elastycznością. Takie meble projektowane są z myślą o potrzebach użytkownika.

REKLAMA

W nowoczesnych biurach inne meble znajdują się w strefie dedykowanej pracy kreatywnej, a inne w przestrzeni służącej do relaksu. Kolorowe pufy, siedziska służące bardziej do leżenia niż do siedzenia, mobilne stoły o futurystycznych kształtach to już standard.

Jednym z ważniejszych mebli biurowych jest siedzisko. Piotr Górski z pracowni AP DIZAJN zajmującej się projektowaniem wzornictwa przemysłowego, zwraca uwagę na coraz częstszą obecność w biurach tzw. salli chair, które zwiększa komfort pracy i ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Architekci podążają za oczekiwaniami najemców i aranżują przestrzeń, gdzie lokują... łóżka wypoczynkowe. – Kiedy pracownik jest zmęczony pracą przy biurku, może położyć się na wygodnej kanapie z laptopem i swobodnie pracować w pozycji leżącej – przekonuje Kuba Kasprzak, architekt i współwłaściciel pracowni Pik Studio. Pracownia zaprojektowała taką niezwykłą przestrzeń biurową dla agencji reklamowej Ars Thanea i producenta gier komputerowych ATGames.

Oprócz łóżek wypoczynkowych wśród niestandardowych mebli znalazły się miękkie fotele w sali konferencyjnej. - Na tych fotelach pracownicy raczej nie siedzą tylko można mówić raczej o leżakowaniu - podkreśla Paweł Pałkus, architekt i współwłaściciel pracowni Pik Studio.

O jakich możemy mówić trendach w projektowaniu mebli dla biura? – Coraz częściej spotyka się osoby siedzące w biurach np. na piłkach do ćwiczeń, które „zmuszają” ciało do pracy i kontroli pozycji – mówi Piotr Górski. Tendencja, która się szybko rozwija to powrót do korzeni. Meble i inne dodatki wyposażania wnętrza biura wykonane są techniką rzemieślniczą, indywidualne projekty powstają bez zastosowania masowej produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie