×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Kielc mają zielony kącik, dzięki współpracy miasta z prywatną firmą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 26 sie 2022 10:57
Mieszkańcy Kielc mają zielony kącik, dzięki współpracy miasta z prywatną firmą
Mieszkańcy Kielc mają Zielony Kącik, fot. mat. prasowe

W ramach programu Zielony Mecenat Kielc, dzięki współpracy Miasta Kielce z firmą Polbruk, w mieście powstał „Zielony Kącik”, czyli przyjazna dla mieszkańców, zielona przestrzeń publiczna.

REKLAMA

  • Zielony Kącik to to efekt współpracy firmy Polbruk z miastem Kielce w ramach programu Zielony Mecenat Kielc.
  • Funkcjonalne meble miejskie z elementów betonowych i aranżowana zieleń zostały zintegrowane w jeden obiekt.

„Zielony Kącik” to strefa wypoczynku dla osób oczekujących na przystankach autobusowych, zbudowana pomiędzy zejściami do tunelu przed Dworcem PKP w Kielcach. Strefę tworzy kompleks mebli miejskich zbudowanych z pustaków Neo i betonowych donic Tigela.

Zielony Kącik to to efekt współpracy firmy Polbruk z miastem Kielce w ramach programu Zielony Mecenat Kielc i przykład nowatorskiego projektu, w którym funkcjonalne meble miejskie z elementów betonowych i aranżowana zieleń zostały zintegrowane w jeden obiekt. W efekcie powstała strefa, w której można wygodnie usiąść i cieszyć się zielonym otoczeniem roślin.

Przestrzeń „Zielonego Kącika” jest przyjazna osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Została zaprojektowana w taki sposób, aby siedziska pełniły również  rolę „stolika” na butelkę czy plecak. W projekcie zostały uwzględnione odpowiednie odstępy między modułami, aby osoby na wózkach mogły się swobodnie poruszać. Koncepcja projektowa Zielonego Kącika jest niezwykle uniwersalna, można go bowiem dowolnie rozbudowywać o kolejne moduły w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni.

Warto przyjrzeć się idei Zielonych Kącików, bo to dostępny i szybki w realizacji sposób na chwilę odpoczynku i odrobinę cienia w miastach. Jest to nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie rozwiązanie. Modułowość pozwala na kreację różnorodnych, oryginalnych i designerskich rozwiązań. Jest to sposób na wprowadzenie zieleni do miast i miejsc w miastach, gdzie trudno wygospodarować tereny zielone. Jak powszechnie wiadomo, brak roślinności w miastach to problem nadmiernego nagrzewania, upałów oraz podtopień podczas deszczy. Dlatego warto inwestować w woonerfy i zielone kąciki, takie jak w Kielcach, bo dzięki nim możemy minimalizować zjawiska niekorzystne dla nas i środowiska.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie