REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Poznania sami będą mogli zaprojektować Stare Miasto

  • Autor: UM Poznań
  • 16 paź 2017 09:14
Mieszkańcy Poznania sami będą mogli zaprojektować Stare Miasto
Poznań fot. pixabay.com

Otwarte warsztaty projektowe, podczas których mieszkańcy wezmą pod lupę przestrzeń Starego Miasta, odbędą się 21 października w Galerii Miejskiej Arsenał. Zajęcia będą okazją do przedyskutowania założeń projektowanej uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.

REKLAMA

Dzięki planowanym zmianom na Starym Mieście uporządkowane zostaną szyldy, zniknie chaos przestrzenny i wszechobecne reklamy. Na pierwszy plan wróci niezwykła architektura miejsca, która będzie stanowiła punkt wyjścia dla planowanych zajęć plastycznych - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Nietypowe warsztaty odbędą się 21 października o godzinie 10:00 i 14:00 w Galerii Miejskiej Arsenał, Stary Rynek 6. Zajęcia będą polegać na pracy nad konkretnymi elewacjami budynków i szukaniu dla nich nowego wizerunku. Będzie można zaprojektować nowe szyldy lub przekształcić istniejące - wszystko w oparciu o projektowane zapisy uchwały. Uczestnicy warsztatów w praktyce przekonają się, jakie możliwości oraz jakie ograniczenia wprowadzi uchwała o powołaniu Parku Kulturowego Stare Miasto.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni graficy ze studia projektowego Zespół Wespół. Przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z przestrzenią miejską, architekturą, zwrócą uwagę na rolę spójnej komunikacji i ład wizualny.

Warsztaty są kolejnym spotkaniem organizowanym przez Urząd Miasta Poznania, na którym można będzie dowiedzieć się więcej o planowanych zmianach na Starym Mieście i włączyć się w kształtowanie Parku Kulturowego. Następną okazją będzie wystawa, której otwarcie zaplanowane jest na listopad 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie