×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy Warszawy głosują na projekty w budżecie obywatelskim

  • Autor: UM Warszawa
  • 17 cze 2022 09:04
Mieszkańcy Warszawy głosują na projekty w budżecie obywatelskim
Mieszkańcy Warszawy głosują na projekty w budżecie obywatelskim. fot. Shutterstock

Do 30 czerwca mieszkańcy Warszawy mogą głosować w aktualnej edycji budżetu obywatelskiego, informuje UM Warszawa. Głosowanie ruszyło w środę o północy, a przez pierwsze 14 godzin głosy oddało już ponad 4 tys. osób.

REKLAMA

  • W Warszawie ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim. Głosować można na projekty lokalne i ogólnomiejskie; od małej architektury po dużą infrastruktury.
  • Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Warszawy, również cudzoziemcy posiadający numer PESEL. 
  • Głosowanie potrwa do 30 czerwca. 
  • Warszawa przeznaczy na realizację wybranych projektów w 2023 r. ponad 100 mln zł.

Mieszkanki i mieszkańcy stolicy od dziś do 30 czerwca mogą o tym zdecydować głosując w budżecie obywatelskim. Na głosy warszawianek i warszawiaków czeka 1327 projektów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, poza projektami lokalnymi w dzielnicach, można głosować na projekty ogólnomiejskie, które swoim zakresem obejmują kilka dzielnic lub całą Warszawę. Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych w wybranej dzielnicy oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Do głosowania urzędnicy dopuścili 1327 pomysłów: 1189 dzielnicowych i 138 ogólnomiejskich.

Aby wziąć udział w głosowaniu nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim, wystarczy mieszkać w Warszawie. Głosować mogą także obcokrajowcy, konieczne jest jednak posiadanie nr PESEL.

W obecnej edycji budżetu obywatelskiego warszawiacy zgłosili 1943 propozycje. Wszystkie projekty podlegały ocenie zgodnie z kryteriami określonymi w dokumencie opisującym zasady budżetu obywatelskiego w Warszawie. Pomysły, które spełniły kryteria formalne, trafiły do oceny merytorycznej – pracownicy urzędu oceniali m.in., czy projekt można zrealizować we wskazanej lokalizacji i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także szacowali koszt realizacji danego przedsięwzięcia i czas potrzebny na jego wykonanie.

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 9. edycji budżetu obywatelskiego potrwa od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania i lista zwycięskich pomysłów zostaną ogłoszone 13 lipca.

Warszawa przeznaczy na ich realizację w 2023 r. ponad 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie