×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy zdecydowali. Całoroczne lodowisko powstanie w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 10 lip 2018 16:01
Mieszkańcy zdecydowali. Całoroczne lodowisko powstanie w Radomiu
fot. pixabay.com

W Radomiu, na osiedlu Ustronie, powstanie pierwsze w mieście całoroczne lodowisko. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Jej koszt to niecałe pół miliona złotych.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek radomski magistrat, przetarg na wykonanie lodowiska wygrała hiszpańska firma Exraice. Jej oferta opiewała na nieco ponad 477 tys. zł.

Odkryte lodowisko będzie całoroczne - tafla o powierzchni 800 metrów kwadratowych ma być ułożona z paneli wykonanych ze specjalnego tworzywa sztucznego. Całość ma być ogrodzona bandami. Lodowisko powinno być gotowe w ciągu 70 dni od podpisania umowy; powstanie w miejscu asfaltowego boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.

Lodowisko było jednym z 18 zwycięskich projektów, które wybrali mieszkańcy Radomia do realizacji w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto przeznaczyło na ich realizację 4,8 mln zł. Wśród propozycji ogólnomiejskich najwięcej głosów mieszkańców otrzymała idea przeprowadzenia oprysków parków przeciw komarom i kleszczom.

W tym roku z budżetu obywatelskiego w Radomiu sfinansowane zostaną także m.in. przejazdy osób niepełnosprawnych na zajęcia terapeutyczne oraz zakup karetki pogotowia z nowoczesnym wyposażeniem. Powstanie też "Retropedia dla Radomia", będąca internetowym źródłem wiedzy o historii i zabytkach tego miasta. W centrum Radomia stanie też 17 obiektów małej architektury, wykonanych z mosiądzu lub brązu, przedstawiających przedmioty, z których słynął lub nadal słynie Radom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie