REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Mieszkańcy zdecydują: ogrody wrażeń, siłownia czy scena letnia?

  • Autor: wroclaw.wyborcza.pl
  • 05 paź 2017 16:09
Mieszkańcy zdecydują: ogrody wrażeń, siłownia czy scena letnia?
Fot. unsplash

Wrocławski park Grabiszyński czeka na rewitalizację. Zanim jednak Zarząd Zieleni Miejskiej rozpocznie proces zmian, magistrat chce poznać opinie mieszkańców - podaje portal wroclaw.wyborcza.pl.

REKLAMA

Ogrody wrażeń, kwietna łąka, amfiteatr, rzeźby, fontanny, siłownia, scena letnia i polany rekreacyjne - m.in. takie atrakcje ma zamiar wprowadzić Zarząd Zieleni Miejskiej do wrocławskiego parku Grabiszyńskiego. Rewitalizowany obszar znajduje się w północnej, środkowej i południowej części dawnych cmentarzy, ale obejmuje również aleję Romera, Górkę Skarbowców oraz tereny nad rzeką Ślęzą.

Jak podaje wyborcza.pl, urzędnicy magistratu chcą stworzyć w parku centrum obsługi, w którym znajdą się m.in. toalety oraz miejsce do przewijania niemowląt. W planach jest również realizacja altan do wynajęcia. W rejonie Wzgórza Żołnierzy Polskich przewidziane jest miejsce dla food trucków. W planach jest również stworzenie Ekoparku - miejsca dla aktywnych. Miałyby się tam znaleźć tory, boiska, palce zabaw oraz duża łąka rekreacyjna.

Na przełomie października i listopada rozpoczną się konsultacje społeczne związane z wyglądem parku Grabiszyńskiego. Każdy będzie mógł zgłosić propozycje zmian.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie