REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Milionowe inwestycje w Nowej Hucie

  • Autor: UM Kraków
  • 29 sie 2018 11:05
Milionowe inwestycje w Nowej Hucie
fot. pixabay.com

Nowa Huta to ważne miejsce na mapie Krakowa. Świadczą o tym miliony złotych przeznaczane rokrocznie na przeprowadzane tam inwestycje. Składają się na to nie tylko remonty dróg, budowa nowych ścieżek rowerowych, boisk przyszkolnych, ale i rewitalizacja terenów zielonych.

REKLAMA

Jeden z najpiękniejszych parków w Krakowie znajduje się właśnie w Nowej Hucie. Mowa o parku położonym nad Zalewem Nowohuckim przy ul. Bulwarowej i Wańkowicza, w którym wszystkie ścieżki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie parku znajduje się zalew nad rzeką Dłubnią, teren zielony i plaża. Do tej pory w ramach rewitalizacji wykonano: trasę informacyjno-historyczną, zamontowano małą architekturę, w tym ławki z portem USB, stoliki szachowe, stoliki piknikowe, leżaki, odnowiono pomost widokowy od strony al. Solidarności, wymieniono ogrodzenie placu zabaw, doposażono siłownię na wolnym powietrzu, zmodernizowano ścieżkę zdrowia (urządzenia do streetworkoutu), posadzono drzewa i krzewy – łącznie 208 sztuk nowych nasadzeń w rejonie zalewu. W otoczeniu akwenu powstały w ostatnich latach dwa boiska do siatkówki plażowej, które urozmaicają czas wypoczywających w tej okolicy - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Ostatnio ogłoszono przetarg na montaż czterech pływających fontann, które mają oczyszczać wodę w zalewie. Obecnie na terenie Zalewu Nowohuckiego budowana jest tężnia solankowa, która ma być gotowa na wiosnę 2019 r. W kolejnych miesiącach planowana jest dalsza rewitalizacja zalewu jak i jego otoczenia.

Tylko w latach 2009-2017 w Nowej Hucie na większe i mniejsze inwestycje wydano blisko 340 mln zł.

Na zadania kompensacyjne Kraków przeznaczył ok. 160 mln złotych. Warte setki milionów inwestycje są konsekwencją umowy miasta z mieszkańcami, zawartej w 2009 r. Mieszkańcy i radni dzielnicowi zgodzili się na budowę Ekospalarni na terenie Nowej Huty przy ul. Giedroycia 23, ale pod warunkiem, że gmina zrealizuje szereg inwestycji, poprawiających jakość ich życia. Wydatkowane kwoty pokazują, że miasto dotrzymuje słowa.  Co więcej, bez względu na umowę społeczną zrealizowano 154 zadania na łączną kwotę 177 mln zł.

W najbliższym czasie miasto wyda jeszcze kolejne 154 mln zł, m.in. na rewitalizację Przylasku Rusieckiego, modernizację ulic, budowę ścieżek rowerowych czy renowację kopca Wandy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie