
Wyremontowane alejki, odnowiony plac zabaw, fontanna przypominająca kaskadę, pętla dla rolkarzy, pawilon z toaletami, miejsce na kino letnie – w ciągu dwóch najbliższych lat park Lotników w Krakowie zmieni się nie do poznania.
Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, na remont parku zarezerwowanych zostało 6 mln z tegorocznego budżetu oraz 3 mln ze środków na 2019 rok.
Pierwsze pozytywne zmiany krakowianie mogą zaobserwować już teraz – w parku wyremontowano część alejek, inne są w trakcie przebudowy. W tym i przyszłym roku, poza wspomnianymi zmianami, w parku powstaną także: staw o powierzchni 1 hektara, toaleta wolno stojąca w pobliżu wyremontowanej fontanny, nowe elementy małej architektury oraz skatepark w sąsiedztwie pumptrucku. Przybędzie też drzew i krzewów - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.
założyciel BIT Creative
właściciel, architekt BB Architekci
architekt Iliard Architecture & Project Management
architekt, założyciel i prezes zarządu TRZOP ARCHITEKCI
architekt Iliard Architecture & Project Management
założyciel, główny projektant Koziarski Pracownia Projektowa