×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miliony na prawa autorskie do projektu stadionu Wisły

  • Autor: Gazeta Krakowska
  • 09 lip 2015 09:49
Miliony na prawa autorskie do projektu stadionu Wisły
fot. Fotolia

Ponad 600 mln zł pochłonęła przebudowa stadionu Wisły Kraków, ale to nie koniec kosztów. Miasto musi jeszcze odkupić prawa autorskie do projektu obiektu od pracowni Archetus - donosi Gazeta Krakowska.

REKLAMA

Jak informuje Gazeta Krakowska, aż  6,6 mln zł będzie kosztowało pozyskanie praw autorskich do projektu obiektu od biura architektonicznego Archetus, które jest ich właścicielem. Bez wspomnianych praw nie da się naprawić niedociągnięć i fuszerek powstałych w czasie przebudowy stadionu.

W 2004 r. rozpoczęła się przebudowa stadionu Wisły Kraków. Jej autorem był architekt Wojciech Obtułowicz, który jak wspomina Gazeta Krakowska nie miał dużego doświadczenia w tego typu projekcie. W 2007 r., w związku ze staraniem się Krakowa o organizację mistrzostw Euro 2012, zapadła decyzja o dalszej rozbudowie, którą również prowadził Obtułowicz. Koszt budowy znacząco wzrósł, a poza tym wykryto wiele wad wymagających napraw i dodatkowych pieniędzy. Nadal miasto nie posiadało praw do projektu, a w między czasie architekt zmarł. Kwestia praw autorskich jest priorytetem, bo bez nich nie można modernizować stadionu. Pozyskanie praw autorskich zostało wycenione na kwotę 6,6 mln zł, choć biuro architektoniczne chciało więcej - podaje Gazeta Krakowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie