×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miliony na remont siedziby Muzeum Kinematografii w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • Opublikowano: 26 kwi 2018 16:49
Miliony na remont siedziby Muzeum Kinematografii w Łodzi
7,5 mln zł na remont siedziby Muzeum Kinematografii, fot. Stefan Brajter / UMŁ

Muzeum Kinematografii w Łodzi otrzymało dotację 7,5 mln zł na rewitalizację pałacu Scheiblera, w którym mieści się ta unikatowa w skali kraju instytucja.

REKLAMA

- Trwa dobra passa w łódzkiej kulturze, bo kolejne placówki uzyskują wsparcie na podniesienie standardów ekspozycji i komfortu zwiedzających, a modernizacja pałacu Scheiblera, prawdziwej perły naszej architektury jest tego dobrym przykładem - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dziękując za wsparcie wicemarszałkowi województwa łódzkiego Joannie Skrzydlewskiej.

Środki przekazane Muzeum Kinematografii (7,5 mln zł, w tym 2,4 mln zł z budżetu miasta) pochodzą z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach dotacji unijnych. Jak poinformowała dyrektor Muzeum Kinematografii Marzena Bomanowska, prace powinny się rozpocząć w połowie roku i potrwają do końca 2019 r. W pierwszej kolejności wykonane będą prace konserwatorskie, odnowione zostaną przestrzenie wystawiennicze, a przewidziano także modernizację zabytkowej klatki schodowej i przygotowanie nowego miejsce dla zabytkowego fotoplastikonu. Nowością będą również udogodnienia i większa dostępność dla osób niepełnosprawnych. W czasie remontu część zbiorów Muzeum Kinematografii zostanie zdeponowana w magazynie, ale placówka zapowiada zwiększoną aktywność w przestrzeni miasta. Po przebudowie i modernizacji muzeum zaprezentuje nową stałą ekspozycję, dedykowaną historii Łodzi filmowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie