×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miliony na remont suwalskich zabytków: starej łaźni i ośrodka kultury

  • Autor: PAP
  • 22 cze 2018 14:10
Miliony na remont suwalskich zabytków: starej łaźni i ośrodka kultury
fot. foter

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał Suwałkom 10 mln zł na rewitalizację obiektów zabytkowych. Dzięki temu zostaną wyremontowane "stara łaźnia" nad Czarną Hańczą i Suwalski Ośrodek Kultury w centrum.

REKLAMA

Remont "starej łaźni" to jeden z etapów rewitalizacji suwalskich bulwarów nad Czarną Hańczą. Zabytkowy budynek zostanie gruntownie przebudowany i rozbudowany. Zmieni się jego przeznaczenie. Powstanie tam galeria fotograficzno-wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. Inwestycja jest już realizowana, bo miasto wcześniej ogłosiło przetarg i wybrało wykonawcę.

Po przebudowie będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie 1000 m kw. Prace budowlane zakończą się w maju 2019 roku.

Koncepcja rewitalizacji bulwarów nad Czarną Hańczą zakłada także budowę ścieżek pieszych i rowerowych, miejsc do grillowania oraz stworzenie wypożyczalni kajaków. Prace obejmą też regulację brzegów rzeki i umocnienie skarp. Władze miasta chcą, by było to miejsce rekreacji. Wszystkie prace mają kosztować 13,2 mln zł, z czego 6,2 mln pochodzi z funduszy unijnych.

Natomiast 3,7 mln zł miasto otrzymało na remont i modernizację budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury w centrum miasta. Są tam m.in. dwie galerie artystyczne i sale widowiskowe. Koszt wszystkich prac to 6,1 mln zł. Remont obejmie przebudowę ścian, stropów, posadzek, poddasza i dachu, wymianę stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, renowację elewacji i podświetlenie obiektu.

"Udało się nam złożyć dobre wnioski na 10 mln i pozyskać środki na rewitalizację tych obiektów. Jesteśmy zadowoleni, że miasto będzie piękniejsze" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie