REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miliony na remont wrocławskich zabytków

  • Autor: PAP
  • 21 maj 2018 09:40
Miliony na remont wrocławskich zabytków
fot. pixabay.com

Blisko 6 mln zł z budżetu miasta przeznaczono w 2018 r. na remont wrocławskich zabytków. „Wspieramy finansowo te działania, ponieważ zabytki to duma i siła Wrocławia, dziedzictwo, które chcemy przekazać następnym pokoleniom” - powiedział wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

REKLAMA

Jak poinformowała Beata Turska z biura prasowego wrocławskiego magistratu, dofinansowanie z budżetu miejskiego konserwatora zabytków otrzymały 44 organizacje pozarządowe. Większość beneficjentów to parafie i kościoły, katolickie, prawosławne i protestanckie.

Największą kwotę, bo 800 tys. zł otrzymała Fundacja dla Uniwersytetu Wrocławskiego na prace restauracyjno-konserwatorskie przy lożach profesorskich w Auli Leopoldina. Ponad 400 tys. zł otrzymał Klasztor Ojców Dominikanów na remont elewacji kościoła św. Wojciecha. Podobną kwotę przeznaczono na kompleksową konserwację elewacji północnej kościoła Najświętszej Maryi Panny na Piasku.

Wsparcie otrzymała także Fundacja Bente Kahan na rewaloryzację zabytkowych pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem, a także Towarzystwo Miłośników Wrocławia na remont wnętrza tramwaju Baba Jaga z 1925 r.

"Dzięki temu, że miasto od lat konsekwentnie przeznacza środki na ochronę i konserwację zabytków, przez kilkanaście lat udało się wykonać wiele prac zarówno w monumentalnych obiektach sakralnych, jak i w kamienicach czy w nietypowych obiektach, takich jak barki czy tramwaje" - powiedział wiceprezydent Wrocławia. "Wspieramy finansowo te działania, ponieważ zabytki to duma i siła Wrocławia, dziedzictwo, które chcemy przekazać następnym pokoleniom w dobrym stanie" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie