REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miliony na rozbudowę szkoły. W planach m.in. pracownia gastronomiczna z salą bankietową i pracownia hotelarska

  • Autor: PAP
  • 19 lut 2018 15:57
fot. pixabay.com

Blisko 15 mln zł kosztować będzie rozbudowa szkoły w Murowanej Goślinie (Wielkopolskie). W nowej części budynku powstanie m.in. pracownia gastronomiczna z salą bankietową i sale dydaktyczne.

REKLAMA

Rozbudowa i modernizacja placówki mają potrwać ok. dwóch lat. Szkoła w Murowanej Goślinie należy do Zespołu Szkół im. D. Chłapowskiego w Bolechowie. Biuro prasowe Starostwa Powiatowego w Poznaniu podało, że na realizację inwestycji udało się pozyskać ok. 4 mln zł z funduszy unijnych. Już została podpisana umowa z wykonawcą przedsięwzięcia.

W tej chwili szkoła mieści się w ok. stuletnim, poniemieckim budynku, w którym rosnącej liczbie uczniów trudno było zapewnić komfortowe warunki do nauki.

Placówka w Murowanej Goślinie kształci na poziomie technikum, szkoły zawodowej dla młodzieży - branżowej szkoły I stopnia i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Technikum kształci w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

"Obecnie budynek posiada dwie kondygnacje, na których znajdują się sale lekcyjne. Piwnice i poddasze również są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Budynek nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, brakuje również sali gimnastycznej. Dlatego modernizacja szkoły jest tak pilną potrzebą. Dzięki wykonanym pracom nasi uczniowie będą mieli nowoczesne warunki do nauki zawodu" - powiedział starosta poznański Jan Grabkowski.

Po zakończeniu inwestycji szkoła zyska nową część budynku z czterema salami dydaktycznymi, pracownię gastronomiczną z zapleczem i salą bankietową, szatnie, pomieszczenie administracyjne, salę sportową z zapleczem oraz pomieszczenia sanitarne i techniczne.

W istniejącym budynku przewidziano przygotowanie sześciu sal dydaktycznych, pomieszczeń sanitarnych, biurowych oraz pracowni hotelarskiej z recepcją i treningowym pokojem hotelowym, w którym uczniowie będą uczyć się np. jak profesjonalnie zaścielić łóżko.

Powstanie nowoczesna sala obsługi, która stworzy możliwości ekspozycji dań przygotowanych w pracowni gastronomicznej i organizacji konkursów gastronomicznych. Sale lekcyjne wyposażone zostaną w odpowiednie instalacje umożliwiające zamontowanie sprzętu komputerowego i rzutnika. Zainstalowany zostanie również monitoring i klimatyzacja.

Obiekt zostanie pozbawiony barier architektonicznych. Zainstalowana zostanie też winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu podało, że ok. dwuletnie prace przy powstaniu nowej części szkoły nie zakłócą prowadzenia zajęć lekcyjnych. Natomiast rozbudowę starego budynku przewiduje się w okresie wakacyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie