×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miliony na rozbudowę tras rowerowych we wschodniej części Zielonej Góry

  • Autor: PAP
  • 05 lip 2018 11:20
Miliony na rozbudowę tras rowerowych we wschodniej części Zielonej Góry
fot. pixabay.com

Na prawie 4,8 mln zł opiewa podpisana w tym tygodniu umowa na budowę ścieżek i szlaków rowerowych we wschodniej części Zielonej Góry. To początek II etapu rozbudowy infrastruktury rowerowej w mieście – poinformowała Monika Zapotoczna z Urzędu Miasta Zielona Góra.

REKLAMA

"Sześć ścieżek powstanie w rejonie Raculi, Ochli, Starego Kisielina i Drzonkowa, byłych sołectw, które na początku 2015 r. zostały przełączone do miasta. Prace obejmą budowę ścieżek o nawierzchni bitumicznej i z kruszywa, w większości w ciągu istniejących szlaków rowerowych" - powiedziała Zapotoczna.

Dodała, że całość ma być gotowa do końca maja 2019 r., a wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa (Lubuskie).

Opisana inwestycja otwiera II etap rozbudowy infrastruktury dla rowerzystów w Zielonej Górze. Jego łączny koszt oszacowano na ok. 10,3 mln zł, a zakończenie planowane jest w czerwcu 2019 r. Po wykonaniu tych inwestycji zostanie wyznaczonych ok. 13,5 km tras i powstanie ok. 5 km dróg dla rowerów.

W Zielonej Górze budowanych jest ok. 40 km bezpiecznych dróg dla rowerzystów w ramach pierwszego etapu inwestycji związanych z rozbudową tego typu infrastruktury. Większość z tych inwestycji ma zostać ukończona do połowy października br., a ich łączny koszt to ok. 30 mln zł. Wówczas długość tras rowerowych w mieście wzrośnie z ok. 69 km do 104 km.

Pieniądze na realizację ścieżek rowerowych w Zielonej Górze w dużej części pochodzą z funduszy unijnych, m.in. z tzw. ZIT-u, czyli unijnych środków z RPO Lubuskie 2020 dedykowanych miastu i jego obszarowi funkcjonalnemu.

Rozbudowa infrastruktury rowerowej wpisuje się proekologiczne działania miasta. Dodatkowo w sierpniu br. w Zielonej Górze ruszy rower miejski, czyli system wypożyczalni jednośladów. Powstanie 36 stacji, za pośrednictwem których będzie można korzystać z 360 rowerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie