REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Miliony na zieleń przy Zakrzówku

  • Autor: www.krakow.pl
  • 27 cze 2018 10:18
Miliony na zieleń przy Zakrzówku
Zakrzówek, fot. flickr

Od 2016 r. do teraz Kraków wykupił 18 działek i udziały na 4 działkach w rejonie Zakrzówka przeznaczając na ten cel 28 mln zł. A to nie koniec. Gmina stara się o wykup kolejnych terenów zielonych, które w przyszłości zostaną przeznaczone pod park Zakrzówek. Rozpoczęcie rewitalizacji tego terenu rozpocznie się w 2019 r.

REKLAMA

Okolice Zakrzówka to tereny cenne przyrodniczo, przez co konieczna jest ich ochrona. Dzięki kolejnym wykupom działek, Kraków stara się, by otoczenie akwenu pozostało w jak największym stopniu zielone. W toku jest postępowanie w sprawie pozyskania na rzecz Gminy Miejskiej Kraków kilkunastu nieruchomości (oraz części nieruchomości) położonych w rejonie ul. Wyłom i ul. św. Jacka, przeznaczonych pod park Zakrzówek o łącznej powierzchni ponad 3,5 ha. Co ważne, w Urzędzie Miasta Krakowa nie toczy się obecnie żadne postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę w rejonie ulic św. Jacka i Wyłom.

Kończą się prace dotyczące sporządzenia dokumentacji projektowej na zagospodarowanie przyszłego parku. Zgodnie z planem, pozwolenie na budowę powinno zostać wydane na przełomie października i listopada tego roku, co pozwoli, by od przyszłego roku rozpocząć budowę.

Okolice akwenu Zakrzówek zmienią się nie do poznania. W parku powstanie budynek z częścią restauracyjną, tarasowe pomosty widokowe, świetnie nadające się do wypoczynku. Na terenie małego akwenu powstaną kąpieliska, na które mieszkańcy niewątpliwie bardzo czekają – baseny różnych rozmiarów i różnej głębokości. Będzie również pewnego rodzaju vistor center, budynek wypożyczalni sprzętu sportowego. Inwestycja, która będzie zadaniem wieloletnim powinna potrwać około 3 lata i będziemy starali się, aby była realizowana etapami, tak aby jak najbardziej zminimalizować pojawiające się w utrudnienia.

Ponadto, jeszcze jesienią tego roku Zarząd Zieleni Miejskiej będzie realizował również ścieżkę edukacyjną na terenie przyległym do planowanego parku Zakrzówek na działkach zlokalizowanych między ul. Wyłom a Małym Kamieniołomem. Ścieżka będzie pewnego rodzaju początkiem parku Zakrzówek.

Szacowany koszt realizacji całego parku może sięgnąć nawet ok. 40 mln zł. Inwestycja będzie realizowana etapami przez 3 lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie