Mimo pandemii, Łódź nie przerywa rewitalizacji. Kolejny remont przy ul. PomorskiejUM Łódź - 01-04-2020 14:43


Mimo pandemii, Łódź nie wstrzymuje prac, a rozpoczyna generalny remont kamienicy przy ul. Pomorskiej 11.

Wszystkie budynki przy ulicy Pomorskiej 11 zostaną całkowicie odnowione.

- Mimo pandemii, nie wstrzymujemy prac. Na budowach zostały wdrożone procedury mające na celu zachowanie bezpieczeństwa. I tak, zaczynamy remont kamienicy przy ulicy Pomorskiej 11. Budynek zyska nową elewację, wnętrza zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. Przy ulicy Pomorskiej powstanie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale usługowe przeznaczone na wynajem oraz świetlica środowiskowa pełniąca rolę centrum aktywności lokalnej - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Zmiany zajdą także na podwórzu, gdzie zostanie położona nowa nawierzchnia z kostki kamiennej. Dla dzieci ze Śródmieścia powstanie ogrodzony i bezpieczny plac zabaw, który będzie wyposażony w karuzelę i piaskownicę. Nie zabraknie również zieleni. Pojawi się trawnik oraz nowe krzewy. Wypoczynek oraz sąsiedzkie spotkania na świeżym powietrzu ułatwią postawione ławki.

Pomimo wyjątkowej sytuacji prace budowlane przy ulicy Pomorskiej prowadzone są zgodnie z planem i harmonogramem.

- Na terenie budowy obowiązują przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom. Przede wszystkim nikt nie przyjeżdża do pracy środkami komunikacji masowej - zorganizowaliśmy specjalny dowóz pracowników na budowę. Wszystkie pomieszczenia oraz narzędzia przed ich użytkowaniem są dezynfekowane. Pracownicy przystępują do pracy w maseczkach, przyłbicach i rękawicach - mówi Krzysztof Hejmanowski, inspektor BHP firmy Warbud.

Wartość inwestycji przy ulicy Pomorskiej 11 to kwota 6 860 000,00 zł.