Minimalizm i prostota, uporządkowana elewacja i jasne wnętrza z kantyną niczym restauracja - architekci z pracowni Good Time Design zaprojektowali bryłę i wnętrza budynku biurowo-przemysłowego dla firmy Model Opakowania.
Architekci z pracowni Good Time Design zaprojektowali dla firmy Model Opakowania przemysłowy obiekt z częścią biurową charakteryzującą się zaskakująco minimalistyczną i nowoczesną formą.
Było to możliwe dzięki współpracy z inwestorem o świadomym podejściu do architektury i o wyjątkowym poczuciu stylu - podkreśla arch. Michał Kotłowski, CEO, Good Time Design.
Na główny zabieg porządkujący formę wybrane zostały horyzontalne podziały wyznaczone przez szklane witryny wysokie na całą kondygnację, między którymi znajdą się wąskie, przygaszone pasy matowych płyt elewacyjnych.
Powstały w ten sposób horyzontalny porządek przełamany został wysoką na trzy kondygnacje szklaną ścianą zaznaczającą strefę wejściową. Regularne i rytmiczne podziały fasady uzyskaliśmy dzięki poprzecinaniu szarych płaszczyzn czarną ślusarką i obróbkami blacharskimi.
Minimalizm i prostota, które zaproponowaliśmy w projekcie budynku dla firmy Model, zostały przez nas wykorzystane również przy projekcie wnętrz tego biurowca - relacjonuje autor projektu.
Otwarta na trzy kondygnacje strefa wejściowa jest stonowana i zarazem ciepła w odbiorze. Jasne i przestronne wnętrze jest doświetlone przez świetlik dachowy, a duża liczba przeszkleń potęguje wrażenie przestronności.
Przestrzeń wypełnia biel, drewno i szkło. Wszystkie te materiały mają swoją kontynuację w części biurowej. Dodatkowo pomieszczenia zostały zmiękczone przez wykorzystanie wykładziny dywanowej oraz materiałowych separatorów biurek.
Miejsca spotkań mają formę prostopadłościanów, wygłuszonych przez trójwymiarowe panele. Akcent kolorystyczny stanowią tapety w strefach socjalnych oraz wykończenia krzeseł w salach konferencyjnych.
Projektując kantynę pracowniczą dla firmy Model Opakowania chcieliśmy odejść od typowego wyglądu stołówki i połączyć domowy klimat z charakterem restauracji - wyjaśnia Michał Kotłowski.
Głównym motywem wnętrza stały się pionowe lamele na ścianach oraz stołach barowych, które pomalowane zostały na kolory odpowiadające danej strefie.
Kolejnym charakterystycznym elementem jest zdobiona posadzka pojawiająca się w każdej części kantyny. Drewniana zabudowa kuchni idealnie współgra z pastelowymi kolorami, które pojawiły się nie tylko na ścianach, ale także na krzesłach i ławach do siedzenia.
W strefie relaksu ze stołem do ping-ponga, piłkarzykami i telewizorami architekci zaproponowali miękkie modułowe siedziska oraz duże pufy. Instalacje biegnące pod sufitem ukryliśmy pod ażurowymi panelami. Całość aranżacji uzupełnia wzorzysta tapeta, a także liniowe lampy oświetleniowe.
Architekt, założyciel BJK Architekci
architekt, założyciel CDF Architekci
architekt, właściciel AMC Chołdzyński
Architekt, Dyrektor biura Biuro Architektoniczne DDJM
Założyciel, Architekt eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska