REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Młode Miasto w Gdańsku dostanie drugie życie. Oto biurowiec, który tam zagości

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 gru 2017 13:40
Młode Miasto w Gdańsku dostanie drugie życie. Oto biurowiec, który tam zagości
fot. materiały prasowe
Młode Miasto w Gdańsku dostanie drugie życie. Oto biurowiec, który tam zagości

Grupa Cavatina przygotowała nowoczesny projekt budynku biurowo-usługowego, który ma szansę stać się jedną z wizytówek Młodego Miasta w Gdańsku. Planowane dwa budynki będą pierwszą inwestycją Grupy na trójmiejskim rynku nieruchomości. Zabudowa planowana jest przy zbiegu ulic Jana z Kolna i Narzędziowców. Do tej pory inwestor realizował swoje projekty m.in. w Krakowie, Wrocławiu oraz pod koniec roku rozpoczął budowę futurystycznego biurowca w centrum Warszawy.

REKLAMA

Gdański projekt powstanie na działce o powierzchni 9400 mkw. Całkowita powierzchnia użytkowa dwóch budynków wyniesie 41 tys. mkw., z czego pod przestrzeń biurową przeznaczono 28,2 tys. mkw. Pozostałą część tego etapu inwestycji stanowić będzie naziemny parking na 450 miejsc. Zamiary inwestora są całkowicie zgodne z wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego obszaru. Sylwetka głównego budynku harmonijnie wpisuje się w panoramę  miasta i planowane dalsze inwestycje w dzielnicy, jednocześnie nie przesłania widoku na żurawie i historyczne zabudowania. Budynek biurowy planowany jest na 23 kondygnacje, które sięgną wysokości 97 m. Garaż naziemny obejmował będzie 5 kondygnacji o łącznej wysokości 13,5 m.

- Przygotowywana przez nas koncepcja ma szansę stać się wizytówką Młodego Miasta, a jednocześnie bramą przestrzeni nowo powstającej dzielnicy. Zależy nam na realizacji projektu, który będzie nowoczesny i równocześnie nie ograniczy walorów tak ważnego otoczenia, w którym jest przygotowywany. W architekturę najwyższego budynku wkomponowaliśmy literę V, która nawiązuje do słynnego znaku ruchu społecznego, który dał Europie wolność w czasie zrywu lat 80-tych, ale także oddaje linię stojących obok dźwigów. Elewacja budynku zawiera gradient prezentujący stopniowanie kolorystyczne od paneli z blachy korten przez anodowane aluminium, aż po szklaną elewację o strukturze „podwójnej skóry”. Na dachu budynku parkingowego planowany jest zielony dach, wypełniony roślinnością - powiedział Piotr Jasiński, dyrektor działu projektowania Cavatina.

Aktualnie złożony został wniosek na pozwolenie o budowę. Zgodnie z planami, prace konstrukcyjne rozpoczną się na wiosnę 2018 roku.

Projekt inwestycji biurowej wpisuje się w charakter budzącej się do życia dzielnicy Gdańska, która w najbliższych latach stanie się otwartą, przyjazną i nowoczesną przestrzenią, powstałą na zrewitalizowanych terenach poprzemysłowych. Oprócz przestrzeni mieszkalnych, biurowych i komercyjnych powstaną także miejsca kultury oraz rekreacji. Jednym z najważniejszych elementów przedsięwzięcia będą działania mające na celu rewitalizację historycznych obiektów oraz otwarcie dla mieszkańców przestrzeni nad wodą.

Grupa Cavatina prowadzi działalność inwestycyjną i deweloperską na skalę międzynarodową. Oprócz realizacji we Wrocławiu (Carbon Tower i Diamentum Office), Krakowie (Equal Business Park i Tischnera Office), Warszawie (Chmielna 89) i Katowicach (Pułaskiego Apartamenty), grupa inwestuje w m.in.: w Amsterdamie, Londynie, Szanghaju, czy Nowym Jorku. Cavatina to deweloper oraz generalny wykonawca posiadający własne studio architektoniczne zatrudniające 60-osobowy zespół.

Obecnie Cavatina realizuje 6 projektów komercyjnych. Zamiary inwestora są poważne i szeroko zakrojone. Począwszy od II kwartału 2018 rozpoczyna budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach Polski, w tym właśnie na terenie Młodego Miasta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie