×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Młodzi designerzy poszukiwani

  • Autor: wnp.pl
  • 13 maj 2014 10:20
Młodzi designerzy poszukiwani
fot. Volkswagen Design

Od 5 maja trwa pierwszy, światowy konkurs Volkswagen Design Contest. Młodzi designerzy mogą przesyłać projekty samochodów do gry wideo wraz ze scenariuszem gry. Prace zostaną ocenione przez jury składające się z ekspertów z Volkswagen Design. Autorzy trzech najbardziej interesujących prac zostaną zaproszeni na sześciomiesięczną praktykę do działu Volkswagen Design w Wolfsburgu.

REKLAMA

"Create a cool video game car for Volkswagen!" - tak brzmi motto pierwszego, światowego konkursu na projekt wirtualnego samochodu, zorganizowanego przez Volkswagena. Studenci kierunków designu (design zewnętrzny, design wnętrz, design interface, graficzny lub design kolorów) mogą przesyłać projekty samochodu pasującego do gry wideo, w którym - przynajmniej w niewielkim stopniu - musi być rozpoznawalny typowy charakter Volkswagena. Studenci mają prawie cztery miesiące czasu, aby indywidualnie lub jako zespół zwizualizować na trzech planszach swój projekt. Najlepsze prace zostaną wybrane przez Klausa Bischoffa, szefa Volkswagen Design, oraz kierownictwo Design Studio.

W 2011 r. Volkswagen zorganizował konkurs na projekt samochodu pod hasłem "The first electrical Volkswagen for my country…". Wtedy był on skierowany tylko do studentów z Rosji, Indii i Chin. W ramach globalizacji koncernu, obecny konkurs jest otwarty dla studentów ze wszystkich krajów. Organizując Design Contest Volkswagen chciałby poznać utalentowanych młodych projektantów i nawiązać długotrwałą współpracę z uniwersytetami i akademiami designu z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie