REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja dworca w Żeganiu - znamy wykonawcę

  • Autor: PAP
  • 23 lis 2017 11:05
Modernizacja dworca w Żeganiu - znamy wykonawcę
Fot. unsplash

PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą modernizacji dworca kolejowego w Żaganiu (Lubuskie). Koszt inwestycji to ok. 17 mln zł netto. Planowany termin jej zakończenia to pierwszy kwartał 2019 roku.

REKLAMA

Spółka przekazała, że inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz z budżetu państwa. Jej wykonawcą została firma SKB S.A. z Warszawy.

Dworzec w Żaganiu zostanie poddany gruntownej przebudowie. Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu wzrośnie poziom bezpieczeństwa - zapowiadają PKP.

Przed budynkiem pojawią się miejsca postojowe dla samochodów i stojaki rowerowe, a sam dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym niepełnosprawnych.

W budynku pojawi się m.in. biuro obsługi klienta, posterunek SOK, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia publiczne na potrzeby gminy, w tym sala wystawiennicza czy posterunek Straży Miejskiej.

Ze względu na zabytkowy charakter obiektu prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem.

Modernizacja dworca w Żaganiu jest jednym z elementów Programu Inwestycji Dworcowych, największego programu modernizacji dworców w historii polskich kolei - napisano w komunikacie.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie