REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja gdyńskiej muszli koncertowej

  • Autor: UM Gdynia
  • 02 sie 2018 10:31
Modernizacja gdyńskiej muszli koncertowej
fot. UM Gdynia
Modernizacja gdyńskiej muszli koncertowej
Modernizacja gdyńskiej muszli koncertowej

Na placu Grunwaldzkim rozpoczęły się prace budowlane związane z renowacją i rozbudową muszli koncertowej. Dzięki temu zyska ona nowe oblicze i funkcje. Będzie też miejscem tętniącym życiem przez cały rok.

REKLAMA

Muszla koncertowa to nieodłączny element Śródmieścia Gdyni. Trwa jej modernizacja. Ruszyły prace, które nadadzą jej nowy blask. W przyszłym roku to miejsce będzie wyglądać zupełnie inaczej. Według koncepcji będzie łączyć funkcje kulturalno-rozrywkową z działalnością gastronomiczną.
 
Po renowacji muszla koncertowa będzie łączyła tradycję z nowoczesnością. Powstanie miejsce do organizacji imprez, wydarzeń kulturalnych oraz koncertów. A przy okazji modernizacja ożywi przyległe tereny.

Przypomnijmy, w drodze przetargu oraz licytacji ceny, za kwotę 5 tysięcy złotych netto miesięcznie, miasto wydzierżawiło spółce Investownia muszlę koncertową oraz przylegający do niej teren na 20 lat. To łącznie niemal 600 metrów kwadratowych powierzchni, na której inwestor będzie mógł prowadzić działalność rozrywkową i gastronomiczną. Gdynia zarezerwowała sobie możliwość bezpłatnej organizacji miejskich imprez kulturalnych w muszli. Dlatego rozbudowa bryły wiąże się też z zapewnieniem zaplecza dla występujących tam artystów. Powstanie garderoba, węzeł sanitarny i prysznice.

W konkursie na projekt zwyciężyła praca autorstwa trzech młodych architektów zaangażowanych w gdyński design i innowacje: Paulina Kisiel, Łukasz Pisarek i Bartosz Kisiel.

Gdyńska muszla koncertowa w nowej odsłonie powinna zostać udostępniona mieszkańcom wiosną 2019 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie