Modernizacja Ośrodka Hutnik na finiszuPropertyDesign.pl - 26-04-2021 14:34


Trwają prace nad rewitalizacją Ośrodka Hutnik na warszawskich Bielanach. Nowy obiekt posłuży jako całoroczna baza treningowa dla warszawskich piłkarzy. Otwarcie ośrodka planowane jest na drugą połowę lipca.

- Obecne zaawansowanie prac możemy ocenić na ok. 90 proc. Przed nami ostatnie roboty wykończeniowe. Przebudowa powinna zakończyć się pod koniec maja, natomiast otwarcie obiektu dla warszawskich sportowców planujemy na drugą połowę lipca - po zakończeniu czynności odbiorowych i szkoleniach personelu – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Do zakończenia prac brakuje bardzo niewiele: wykonawca musi zamontować m.in. piłkochwyty i ogrodzenie boiska głównego, postawić bramki, wiaty i chorągiewki oraz wyposażyć pomieszczenia zaplecza sportowego i administracyjne. Wymagane jest również kilkukrotne koszenie murawy.

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik przy Marymonckiej 42 zakłada stworzenie całorocznej bazy treningowej dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie. Zawodnicy zyskają trzy nowe, pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Boisko główne z nawierzchnią z trawy naturalnej będzie posiadało system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska, dodatkowo wybudowano zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Dwa pozostałe boiska treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej posiadają system drenażu oraz oświetlenie. Boisko B jest wyposażone w trybunę przenośną na 120 miejsc.

Na Hutniku powstały też cztery nowe korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej. Zarówno na boiskach piłkarskich z nawierzchnią z trawy syntetycznej, jak i kortach, przewidziano możliwość montażu powłok pneumatycznych, co pozwoli na korzystanie z obiektów bez względu na porę roku.

Dla boisk i kortów powstały nowe zaplecza szatniowo-sanitarne. Modernizacji uległ także teren przyległy wraz z drogami, ciągami pieszymi oraz parkingiem.