Moloteka, czyli kontenerowy "letni stadion narodowy"Propertydesign.pl - 24-07-2017 13:17


Jedną z ciekawszych realizacji Touaxa jest Moloteka, czyli klub stworzony z kontenerów znajdujący się pomiędzy 53 i 54 wejściem na plaży w Gdańsku Brzeźnie.

Klub łączy on ze sobą liczne funkcje, stanowiąc zaplecze gastronomiczne, rekreacyjne oraz sportowe. Moloteka nazywana jest też czasami „letnim stadionem narodowym”.

– Nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ na terenie Moloteki co roku już od trzech lat odbywają się mistrzostwa Polski w sportach plażowych, tj.  piłki nożnej, rugby, siatkówki oraz piłki ręcznej – mówi Michał Gołębiewski odpowiedzialny za realizację projektu ze strony Touaxa. – Znajduje się tam m.in. boisko, trybuny oraz szatnie dla zawodników. Co ważne, obiekt został skonstruowany w taki sposób, żeby z samego mola można było oglądać rywalizację zawodników – dodaje ekspert.

Moloteka posiada też bar, przestrzeń barową z tarasem i pomieszczenie VIP. Dzięki temu obiekt jest często wynajmowany na różnego rodzaju imprezy zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. funkcjonuje od 2015 roku w sezonie letnim, od maja do września. Składa się z 23 modułów i posiada prawie 413 mkw. Warto podkreślić, że inwestycja została postawiona zaledwie w 4 tygodnie, a jej celem było przyciągnięcie turystów.