×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Most w Ogrodzie Branickich w Białymstoku już po remoncie

  • Autor: Bialystok.pl
  • Opublikowano: 19 lip 2022 11:39
Most w Ogrodzie Branickich w Białymstoku już po remoncie
W Białymstoku zakończyła się przebudowa mostu nad kanałem w Ogrodzie Branickich, fot. M. Kowalik-Strapczuk / UM Białystok

W Białymstoku zakończyła się przebudowa mostu nad kanałem w Ogrodzie Branickich, informuje Bialystok.pl. Bramę wejściową na dziedziniec pałacu od strony ulicy Akademickiej otwarto 14 lipca.

REKLAMA

  • Zakończono remont mostu nad kanałem w Ogrodzie Branickich w Białymstoku.
  • Prace odbywały się po uzyskaniu pozwolenia od konserwatora zabytków.
  • Przebudowa kosztowała ponad 1 mln 350 tys. zł.

Kilka dni temu zakończony został remont mostu nad kanałem w Ogrodzie Branickich - inwestycja, która miała na celu zabezpieczenie konstrukcji mostu. Na realizację prac Miasto uzyskało pozwolenie Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Białymstoku. 

Podczas remontu mostu w Ogrodzie Branickich przebudowana została nawierzchnia, a schody od strony rzeźby „sfinksów” zostały rozebrane. Przebudowane zostały również opaski brzegowe, a nawierzchnia dojścia do mostu od strony ulicy Akademickiej została utwardzona, wylicza Bialystok.pl.

Od strony salonu ogrodowego wykonano nawierzchnię żwirową. Powstały tam rynsztoki z otoczaków od strony ulicy Akademickiej, którymi odprowadzana będzie woda z okolic bramy i mostu. W trakcie prac dotychczasowe balustrady zostały wymienione na nowe, wyższe, a ich kolorystyka została zmieniona na kolor zielony.

Białostocki Ogród Branickich uważany jest za jeden z najważniejszych i jednocześnie najlepiej rewaloryzowanych ogrodów Barokowych w Polsce. Od kilkunastu lat w ogrodzie pałacowym prowadzone są prace renowacyjne.

Przebudowa kosztowała ponad 1 mln 350 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie