Motel One wchodzi do Polski. Z koncepcją hoteli: duży design za małe pieniądzePropertydesign.pl - 29-09-2016 15:51


W Warszawie powstanie pierwszy hotel sieci Motel One, która zajmuje silną pozycję na rynku usług hotelarskich w segmencie "Budget Design". Rozpoczęcie budowy nastąpi jeszcze w 2016 r.

Hotel powstanie przy ulicy Tamka 38, jednej z największych wschodnio-zachodnich osi w centrum Warszawy. Po zakończeniu budowy sieć przejmie nieruchomość na własność. To Strabag Real Estate wybuduje pierwszy hotel sieci Motel One. Rozpoczęcie budowy przewidywane jest jeszcze w 2016 r. SRE planuje ukończenie obiektu na koniec 2018 r.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaprojektować i zrealizować pierwszy hotel sieci Motel One w Polsce. Jest to dowód zaufania i potwierdzenia naszych kompetencji, które mogliśmy zaprezentować przy realizacji dużego wspólnego projektu UPPER WEST w Berlinie, jednego z  największych hoteli Motel One w Niemczech. Jesteśmy przekonani, że również ten nowy projekt realizowany w Warszawie okaże się sukcesem - skomentował dyrektor zarządzający w SRE Thomas Hohwieler.

- W Warszawie goście sieci naszych hoteli zastaną wystrój wykonany z materiałów najwyższej jakości. Warszawski Motel One wyróżniać będzie doskonałe położenie nieopodal Muzeum Chopina oraz atrakcyjne ceny - stwierdził Dieter Müller, założyciel i dyrektor generalny Motel One.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia AGK architekci. Budynek będzie miał 12 kondygnacji i 12700 mkw. łącznej powierzchni użytkowej. Architektura obiektu wykorzysta specyfikę terenu, dlatego też, w przyziemiu i częściowo na jedynej kondygnacji podziemnej powstanie 25 miejsc parkingowych dla gości.

Nowy Motel One wtopi się płynnie w otoczenie i tym samym przyczyni się do zwiększenia wartości ważnej w historii miasta ulicy Tamka. Stanie naprzeciwko historycznego Muzeum Chopina. Z hotelu będzie tylko pięć minut pieszo do deptaku Nowy Świat i jedynie 10 minut do Muzeum Kopernika. Ponadto, dzięki swojemu położeniu w centrum miasta, hotel będzie posiadał doskonałe połączenie środkami komunikacji miejskiej.

Motel One z siedzibą w Monachium, która w drugim kwartale 2016 r. prowadziła 54 hotele z 14.500 pokojami w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii oraz w Czechach, zajmuje silną pozycję na rynku usług hotelarskich w segmencie “Budget Design”. Zarówno goście jak i znawcy branży wysoko oceniają koncepcję Motel One „Duży design za małe pieniądze“, wysokie standardy oferowanych usług, doskonałej jakości materiały oraz nowoczesne wzornictwo w najlepszych śródmiejskich lokalizacjach.