×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mur oporowy przy Starym Porcie w Poznaniu już po remoncie

  • Autor: Poznan.pl
  • Opublikowano: 10 lis 2022 11:58
Mur oporowy przy Starym Porcie w Poznaniu już po remoncie
Mur oporowy przy Starym Porcie w Poznaniu po remoncie, fot. Poznan.pl

W Poznaniu zakończyły się prace polegające na przebudowie blisko stumetrowego fragmentu muru na lewym brzegu Warty, poinformowały Poznańskie Instytucje Miejskie.

REKLAMA

Zakończyły się rozpoczęte w czerwcu prace budowlane przy murze oporowym przy starym Porcie w Poznaniu. Wzmocniony mur jest pozostałością infrastruktury technicznej dawnego portu rzecznego działającego w Poznaniu w pierwszej połowie XX wieku.

- To ważna inwestycja. Zabytkowy mur po renowacji nie tylko świetnie wygląda, ale przede wszystkim zabezpiecza grunt przed osuwaniem się. Dzięki temu poznaniacy i poznanianki mogą wygodnie i bezpiecznie korzystać z tej części nabrzeża - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak cytowany przez Poznan.pl.

 

Blisko stumetrowy odcinek muru został przebudowany, wzmocniony pod wodą i odrestaurowany nad nią. Część podwodna muru składająca się z elementów drewnianych została wzmocniona nową konstrukcją stalową, a przestrzeń pomiędzy starą ścianką drewnianą nabrzeża a nową wypełnił beton. Cała część nadwodna została odrestaurowana.

Prace udało się zakończyć przed planowanym terminem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie