REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Murale jako wspólne doświadczenie

  • Autor: propertydesign.pl
  • 16 kwi 2014 15:01
Murale jako wspólne doświadczenie
fot. Fundacja Do Dzieła

Fundacja Do Dzieła to organizator jednego z największych w Polsce festiwali dedykowanych sztuce ulicy. Tym razem fundacja realizuje nowy projekt: Street Art Common Experience, ale już na arenie międzynarodowej. W jego ramach powstaną murale w Stambule.

REKLAMA

Projekt Street Art Common Experience przewiduje stworzenie murali przez polskich i tureckich artystów w Stambule w pierwszym tygodniu czerwca 2014 roku. Projekt ma być wspólnym doświadczeniem. To spotkanie artystów z różnych kręgów kulturowych i wspólna praca. Historia przyświeca tej realizacji – powstaje ona z okazji 600-lecia nawiązania stosunków polsko-tureckich – ale historia nie przysłoni wolnej realizacji prac polskich i tureckich artystów.

Autorem pierwszego muralu będzie M-City, niezwykły człowiek, artysta, wykładowca, grafik. Jego prace – majstersztyki szablonu - zdobią największa miasta świata od Sao Paulo po Stavenger. Będzie to pierwsza wizyta M-City w Stambule.

Będzie też Chazme 718 - twórca o bardzo charakterystycznym technicznym stylu i otwartej głowie na współpracę. W Stambule stworzy on mural wraz z artystami z Turcji, poprzedzonymi twórczymi spotkaniami artystów w galerii Milk. Chazme 718 stworzy mural razem z SEPE.

Partnerem Fundacji Do Dzieła są organizatorzy tureckiego festiwalu Mural-Ist, Donut Store oraz Galeria Milk, a także władze dzielnicy Kadikoy. Street Art Common Experience będzie z pewnością ważnym wydarzeniem w Polsce i w Turcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie