Muzealne portfolio Daniela Libeskinda coraz większedezeen.com - 09-10-2017 14:37


Od 27 września 2017 roku w Ottawie można zwiedzać muzeum o nazwie National Holocaust Monument projektu pracowni architektonicznej Daniela Libeskinda. Jest to pierwsze w Kanadzie muzeum, które poświęca uwagę zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej - podaje portal dezeen.com.


Architekt obiekt muzeum umieścił na terenie o powierzchni 3200 mkw. Budynek ma ekspresyjny charakter, w którego planie bez trudu można doszukać się kształtu gwiazdy Dawida.

National Holocaust Monument znajduje się na zielonym terenie, który stanowi dodatkową przestrzeń publiczną. Charakter porośniętego iglakami skweru i wysypanego kamieniami obszaru idealnie pasuje do bryły muzeum oraz do jego wymowy. Budynek muzeum został ukształtowany w sposób niezwykle wyrazisty i dynamiczny. Pełno w nim strzelistości, ostro zakończonych ścian oraz labiryntów wnętrz, które "wzbogacone" o fotografie miejsc zagłady, robią niesamowite wrażenie na odbiorcy.

Daniel Libeskind przy projekcie National Holocaust Monument współpracował ze światowej sławy fotografem Edwardem Burtynsky'm, z architektem krajobrazu Claude’m Cormierem oraz badaczką Holocaustu, Doris Bergen.

Wizualizacje dostępne na: libeskind.com