Muzeum Warszawy: praca wre, czekamy na wiosenne otwarciePropertyDesign.pl - 23-01-2017 10:30


W ostatni weekend maja otwarte zostanie odrestaurowane Muzeum Warszawy. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i przygotowawcze. Zaglądamy do wnętrza i sprawdzamy, jak będzie wyglądać muzeum po remoncie.

Wraz z ponownym otwarciem siedziby głównej, Muzeum Warszawy rozpoczyna zupełnie nowy etap w swojej 80-letniej historii. Muzeum opiekuje się ponad 300 tysiącami obiektów – największym zbiorem muzealiów związanych z historią stolicy. Jego rolą i misją jest nie tylko opowiadanie o przeszłości miasta, ale także budowanie poczucia łączności z jego symbolami, tradycją i dawnymi pokoleniami.

Nowa wystawa główna Rzeczy warszawskie wraz z częściami towarzyszącymi: Danymi warszawskimi i Dziejami kamienic oraz wystawą czasową, zajmuje 5 pięter w 11 zmodernizowanych kamienicach i jest ukoronowaniem 4-letnich, intensywnych prac zespołu 32 kuratorek i kuratorów, a także całego zespołu muzeum.

W dwudziestu jeden gabinetach do obejrzenia będą rzeczy – świadków i uczestników historii miasta.

Otwarcie Muzeum Warszawy zaplanowano jako dwudniowe, otwarte wydarzenie artystyczne wychodzące poza mury muzeum na płytę Rynku Starego Miasta. Otwarcie odbędzie się w ostatni weekend maja (26–28 maja).