×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej ze wsparciem ministerstwa

  • Autor: PAP
  • 29 cze 2018 12:30
Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej ze wsparciem ministerstwa
fot. unsplash

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński i przedstawiciele powiatu międzyrzeckiego podpisali w piątek w Warszawie umowę o współprowadzeniu przez MKiDN i powiat Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Muzeum jest istotne dla całego regionu - podkreślił minister.

REKLAMA

W ramach umowy w 2018 roku minister kultury przekaże dotację w wysokości nie niższej niż 500 tys. zł, a powiat nie mniej niż 300 tys. zł. Od 1 stycznia 2019 roku - rocznie - minister będzie przekazywał nie mniej niż 1 mln zł, a powiat nie mniej niż 300 tys. zł.

- Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego to jest, po pierwsze, bardzo ważna, interesująca instytucja kultury o charakterze muzealnym, a po drugie jest to instytucja, która jest istotna dla całego regionu, a jest to region, który nie był dotychczas dopieszczany, jeżeli chodzi o wsparcie z budżetu centralnego i m.in. dlatego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało o tym, że budżet centralny w ramach polityki zrównoważonego rozwoju, czyli dbania o rozwoju polskiej kultury na całym obszarze Polski, wesprze tą instytucję - powiedział Gliński.

Obecna na uroczystości minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że "cały czas pamięta, skąd pochodzi, gdzie są jej korzenie". "Wiem, że jestem z woj. lubuskiego, a powiat doskonale znam" - zaznaczyła. Podziękowała wicepremierowi Glińskiemu za "tak mądrą politykę wspierającą powiaty, które borykają się czasami z poważnymi problemami". Podkreśliła, że dzisiaj dokonuje się "niezwykle ważna rzecz dla powiatu, dla regionu, ale również dla wicepremiera Glińskiego".

Umowę podpisali ze strony samorządowej starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski oraz wicestarosta Rafał Mikuła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!