×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Muzyczne ławeczki pojawiły się na ulicy stolicy polskiej piosenki

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2018 09:51
Opole, fot. Fotolia

Na ulicy Krakowskiej w Opolu pojawiły się muzyczne ławeczki. Jak poinformowała rzecznik prasowy urzędu miasta Katarzyna Oborska-Marciniak, projekt powstał dzięki współpracy miasta z Muzeum Polskiej Piosenki.

REKLAMA

Muzyczne ławeczki zostały zamontowane w ciągu zrewitalizowanej ulicy Krakowskiej w Opolu. Na ławkach zostały zamontowane tabliczki z kodem QR, po którego zeskanowaniu można obejrzeć krótkie filmy powstałe podczas "Kawiarenek z Gwiazdami", w ramach wydarzeń towarzyszących Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu.

Do tej pory tabliczki z kodami zamontowano na dwudziestu ławkach. Odpoczywając na nich można będzie nie tylko obejrzeć na smarftonach lub tabletach swoich idoli, ale posłuchać ich wspomnień i fragmentów opolskich przebojów prezentowanych podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Utworzone w 2007 roku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu prowadzi działalność polegającą na gromadzeniu, katalogowaniu, konserwowaniu i udostępnianiu zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Muzeum Polskiej Piosenki jest jedyną instytucją w Polsce, której głównym celem jest utworzenie centrum informacji na temat polskiej piosenki, a także ochrona jej dorobku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie