REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Muzyka elektroniczna w pofabrycznej scenerii. Zbliża się festiwal Ravekjavik w Łodzi

  • Autor: PAP
  • 11 wrz 2021 11:07
Muzyka elektroniczna w pofabrycznej scenerii. Zbliża się festiwal Ravekjavik w Łodzi
Na miłośników elektroniki czekają dwie sceny z nieoczywistymi dźwiękami i pofabryczną urbexową scenerią. Fot. Pixabay

Mury dawnego centrum badań biopolimerów w Łodzi wypełnią się w sobotę elektroniczną muzyką house, ambient, IDM i techno. Na festiwalu Ravekjavik w pofabrycznej scenerii wystąpią muzycy m. in. z Polski, Islandii, Ukrainy i Białorusi. O doznania publiczności zadbają VJ-je i artyści wizualni.

REKLAMA

"W ubiegłym roku nie było nam dane spotkać się twarzą w twarz, więc w tym roku spłacamy dług i organizujemy dwa Ravekjaviki - na miłośników elektroniki czekają dwie sceny z nieoczywistymi dźwiękami i pofabryczną urbexową scenerią. Wychodzimy do widzów z szeroką ofertą gatunkową: fani eksperymentalnych i nieoczywistych brzmień znajdą coś na siebie na scenie żółtej, zaś czerwona scena trafi w gusta miłośników mocniejszych rave'owych uderzeń" - zapowiedzieli organizatorzy festiwalu.

Wydarzenie odbędzie się w historycznym Instytucie Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi. Zlokalizowana w centrum miasta pofabryczna przestrzeń łączy w sobie kilka epok architektury przemysłowej i będzie stanowić nietypową scenerię dla elektronicznych dźwięków i wizualnych instalacji.

Scena czerwona Ravekjavik to miejsce dla wielbicieli muzyki techno. Zagrają na niej artyści z Ukrainy - Stanislav Tolkachev, Islandii - La Fontaine i Octal Industries, czy Białorusi - Masha Romanova. Nie zabraknie również muzyków z Łodzi. Z kolei na żółtej scenie usłyszeć będzie można wiele gatunków szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Głównym punktem programu będą koncerty Dja Lycoxa i DJa Marfoxa - portugalskich artystów z afrykańskiej diaspory łączących muzykę house z afrykańskimi gatunkami muzyki tanecznej.

Ich występy poprzedzone będą koncertami m.in. islandzkiego IDM-owca - Ruxpina, czy polskiego duetu syntezatorowo-wokalnego Robodrom. Wejście na pierwszą scenę zostało ulokowane przy ul. Wólczańskiej 55/59, na drugą dostać będzie się można od strony ul. Gdańskiej 86/88. Podzieloną przestrzeń połączy korytarz wypełniony wizualnymi instalacjami.

Jak zapewniają organizatorzy Ravkjavik to nie tylko elektroniczne dźwięki. Podczas poprzedzającej koncerty dziennej części wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, odwiedzić bazar i zrobić tatuaż w ramach walk-in-day. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej i chill-out zone dla gości spragnionych chwili relaksu.

Cześć dzienna zostanie otwarta w sobotę o godz. 14, natomiast koncerty rozpoczną się o godz. 21.

Ravekjavik to lokalna inicjatywa zrzeszająca fanów muzyki elektronicznej, która powstała dzięki współpracy polskich i islandzkich środowisk twórczych. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2017 roku i od tego czasu co roku wpisuje się w muzyczny krajobraz Łodzi. Organizatorzy przy wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń zapraszają do pofabrycznych przestrzeni artystów i fanów muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych z całej Europy.

W ubiegłym roku impreza odbyła się w formie live streamu; jej owocem jest pierwsza płyta wydana przez kolektyw Ravekjavik, będąca zapisem najciekawszych muzycznie momentów transmisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie