×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 maj 2014 11:42
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny
fot. Na budowie CH Sukcesja wmurowano kamień węgielny
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny
Na budowie łódzkiej Sukcesji wmurowano kamień węgielny

Na budowie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi został wmurowany kamień węgielny. Wśród gości byli m.in. wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i prezydent miasta Hanna Zdanowska.

REKLAMA

- Sukcesja to dziedzictwo i przekazywanie tradycji. Inwestycja potwierdza hasło strategii rozwoju miasta, że „Łódź buduje", i to nie tylko w wymiarze komunalnym. Do działania przystąpili również łódzcy przedsiębiorcy, którzy mieli pomysł i wcielają go w życie – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, gratulując inwestorowi.

Marszałek Cezary Grabarczyk podkreślił, że Sukcesja będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w Łodzi, który zapewni też łodzianom miejsca pracy. Sukcesja powstaje przy al. Politechniki 5, w sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej i vis-a-vis Expo-Łódź. Na 3,2 ha terenu i ponad 128 tys. mkw. powierzchni całkowitej znajdą się: nowoczesna galeria handlowa, strefa rozrywkowo-rekreacyjna i dwupoziomowy, naziemny parking z ponad tysiącem miejsc postojowych. W kompleksie powstanie około 2000 miejsc pracy.

Za projekt odpowiada pracownia Group-Arch. Na trzech poziomach galerii handlowej zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe popularnych marek, także nieobecnych dotychczas w Łodzi. Strefy gastronomiczne, również z lokalami marek debiutujących na łódzkim rynku, będą na piętrze i na parterze (z ogródkami zewnętrznymi), a dodatkowe kawiarnie i restauracje w różnych miejscach galerii.

Sukcesja ma być nie tylko miejscem zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu. Jej okrętem flagowym stanie się strefa rozrywkowo-rekreacyjna z nowoczesnym, 9-salowym kinem Heliosa, operatora największej pod względem liczby obiektów sieci kin w Polsce. Będzie to pierwszy multipleks Heliosa w Łodzi (około 4,5 tys. mkw. powierzchni, 2150 miejsc na widowniach), wyposażony w najnowszy sprzęt nagłaśniający i projekcyjny, w tym projektory do pokazów filmów 3D.

W strefie rozrywkowo-rekreacyjnej, usytuowanej na najwyższej kondygnacji, znajdą się także największy w kraju klub Pure Jatomi Fitness oraz kręgielnia, która zaoferuje m.in. 24 profesjonalne tory bowlingowe, stoły bilardowe, bar, salę bankietową i specjalną strefę dla VIP-ów. Atrakcjami będą taras na dachu z widokiem na panoramę miasta oraz zielony ogród.

Architekci postawili na dużą funkcjonalność, m.in. czytelną komunikację i wygodne parkingi o łatwym systemie identyfikacji miejsc. Przewidziane są liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi, a cały obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych. Będą też i ścieżka rowerowa, i parking dla rowerów. Teren wokół Sukcesji zostanie atrakcyjnie zagospodarowany, m.in. dużą ilością zieleni, a centrum otwarte na przestrzeń publiczną.

Sukcesja zostanie otwarta w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie