REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na budynku urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu zawisły portrety Ojców Niepodległości

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2018 14:26
Na budynku urzędu wojewódzkiego we Wrocławiu zawisły portrety Ojców Niepodległości
Wrocław, fot. unsplash

Portrety Ojców Niepodległości i obrońców Lwowa z 1918 r. zawisły na fasadzie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. To element obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

REKLAMA

Anna Eisler z biura prasowego DUW poinformowała w środę, że banery pozostaną na fasadzie budynku przez cały rok jubileuszowy i umieszczono je tam z inicjatywy wojewody Pawła Hreniaka.

Są to portrety sześciu Ojców Niepodległości: Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego. To postacie wymienione w Ustawie z dnia 7 kwietnia 2017 r. o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej.

Na drugim banerze przedstawiono młodych obrońców Lwowa z 1918 r., tzw. lwowskie orlęta.

"To odniesienie do kresowego rodowodu znacznej części mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również do planowanych inicjatyw jubileuszowych. Wśród tych nie zabraknie wydarzeń podkreślających wagę wspólnoty i jednoczenia się wokół symboli narodowej tożsamości, zwłaszcza flagi narodowej" - dodała Eisler.

Najbliższe wydarzenia zaplanowano na 2 maja. Wojewoda zapowiedział, że tegoroczne obchody Dnia Flagi, z racji wyjątkowej rocznicy, będą wyjątkowo widowiskowe i atrakcyjne - poinformowała Eisler

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie