Na dachu fabryki powstała pasiekaPAP - 29-10-2020 15:37


Na terenie produkującej zmywarki łódzkiej fabryki BSH powstała złożona z dwóch uli pasieka. Zamieszkało w niej 20 tys. pszczół, które "zaopatrzyły" już pracowniczą stołówkę w pierwszą partię miodu nawłociowego.

O funkcjonowaniu na przyfabrycznej działce, mierzącej ponad 170 tys. m kw., pasiece i pierwszym miodobraniu poinformowało w czwartek biuro prasowe BSH. Jak podkreślono, była to inicjatywa działu administracji najnowszej fabryki giganta AGD w Łodzi.

"Choć sam zakład zajmuje znaczną część terenu, nadal pozostaje tam sporo wolnej przestrzeni. Inwestycja BSH sąsiaduje też z dużą ilością zielonych terenów, co stanowi dodatkowy atut dla pszczół" - wyjaśniła specjalistka ds. Public Relations firmy Marta Kujawa.

Powstała w tym miejscu pasieka składa się z dwóch uli, w których zamieszkało około 20 tys. owadów. Zaznaczono, że pracownicy administracji zapewniają pszczołom dobrą opiekę oraz systematycznie je doglądają. Aby zagrożonym wyginięciem owadom stworzyć warunki zbliżone do naturalnych, m.in. zmniejszono częstotliwość koszenia traw, a tereny zielone wokół fabryki nie są sztucznie nawożone.

"Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ pszczoły zadomowiły się, a pracownicy w stołówce pracowniczej mogą kosztować już pierwszej partii miodu nawłociowego. Miód z kwiatów nawłoci jest cenionym i rzadko spotykanym miodem. Posiada cenne właściwości lecznicze" - wskazała Kujawa. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ je/