REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na finiszu budowa najdłuższego woonerfu w Polsce

  • Autor: UM Łódź
  • 01 paź 2018 13:01
Na ulicy Pogonowskiego rozpoczęto układanie nowej nawierzchni, fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź nie tylko muralami stoi, ale też woonerfami. To właśnie w Łodzi powstaje kolejny woonerf, tym razem najdłuższy w Polsce. Odcinek ulicy Pogonowskiego nabiera kształtów.

REKLAMA

- Po zakończeniu prac związanych z przebudową wodociągu przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną wykonawca przystąpił do prac drogowych. - Na przebudowywanej ul. Pogonowskiego, między ul. Zieloną a al. 1 Maja, pojawiły się pierwsze elementy nowej drogi. W pierwszym etapie przebudowano skrzyżowanie z al. 1 Maja. Układane są już także chodniki - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Ulica Pogonowskiego na całej długości będzie ulicą o uspokojonym ruchu z dużą ilością zieleni. -  Do tej pory na tym odcinku było jedno drzewo. Po zakończeniu prac będzie ich 50. Do tego oczywiście ozdobne krzewy tak jak ma to miejsce na przebudowanym w ubiegłych latach odcinku od Legionów do 1 maja - zapowiada Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Inwestycja zakończy się do grudnia tego roku. Przebudowane odcinki ulicy Pogonowskiego będą miały łącznie ponad pół kilometra długości. Projekt Zielonego Polesia ma przede wszystkim poprawić jakość mieszkania w tym rejonie miasta i zachęcić łodzian, aby pozostali w centrum miasta. Ulice ogrody stają się bardziej przyjazne mieszkańcom. Zmieniają oblicze, nabierając charakteru zbliżonego do woonerfów z bardzo dużą liczbą drzew oraz krzewów i nową nawierzchnią z kostki - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie