REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na gdańskiej Zaspie powstał teatralny mural

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2021 16:33
Na gdańskiej Zaspie powstał teatralny mural
Do zaprojektowania muralu zaproszony został Patryk Hardziej, który przeglądając archiwalne zdjęcia i plakaty, stworzył projekt. Mural składa się z ilustracji będących reinterpretacją wybranych scen z poprzednich edycji FETY. Fot. Patryk Hardziej/Facebook.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA obchodzi w tym roku swój jubileusz. Od 25 lat w sezonie letnim ulice i przestrzenie Gdańska zamieniają się w scenografie dla artystycznych grup z całego świata. Z tej okazji na gdańskiej Zaspie przy ul. Bajana 11 powstał mural.

REKLAMA

Do zaprojektowania muralu zaproszony został Patryk Hardziej, który przeglądając archiwalne zdjęcia i plakaty, stworzył projekt. Mural składa się z ilustracji będących reinterpretacją wybranych scen z poprzednich edycji FETY.

Na projekcie widzimy m.in. sylwetki aktorów belgijskiego teatru The Primitives oraz tancerza powietrznego z formacji Duchamp Pilot.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta został powołany do życia ćwierć wieku temu, kiedy Gdańsk szykował się do obchodów swojego tysiąclecia. Pierwsza edycja trwała 10 dni, podczas których publiczność mogła zobaczyć 46 spektakli z całego świata.

Ostatnie dwie edycje festiwalu zostały odwołane, ale organizatorzy (GAK Plama) zadbali o wiele atrakcji rozłożonych na cały rok. Festiwal FETA co roku gromadzi tłumy fanów teatru, gromadził nawet 40-tysięczną widownię.

Organizatorzy wciąż szukają nowych lokalizacji i artystów do współpracy. Po dwóch latach przerwy Festiwal FETA (planowany na 14-17 lipca 2022 r.) wróci do Gdańska. Powstanie muralu było możliwe dzięki wsparciu ze środków Urzędu Miasta Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie