Na gdyńskich ulicach pojawiły się nowe samoobsługowe stacje do napraw rowerówwww.gdynia.pl - 25-08-2020 09:03


Miejska infrastruktura rowerowa w Gdyni powiększyła się o trzy samoobsługowe stacje napraw rowerów, informuje portal Gdynia.pl. Pojawiły się one na Leszczynkach, Grabówku i Wielkim Kacku wzdłuż popularnych ścieżek rowerowych. Inwestycję sfinansowały Rady Dzielnic.

- W maju tego roku zapowiadaliśmy realizację tego zadania i już teraz rowerzyści mogą korzystać z trzech nowych, kompleksowo wyposażonych stacji napraw rowerów. Oznacza to, że na terenie Gdyni funkcjonuje już 19 bezpłatnych punktów serwisowych dla rowerów – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju - Dzięki sprawnej współpracy z Radami Dzielnic i Zarządem Dróg i Zieleni wybrano optymalne lokalizacje dla nowych stacji, które z pewnością docenią gdynianie dojeżdżający rowerami do pracy, szkoły lub korzystający z jednośladów podczas weekendowej rekreacji – dodaje wiceprezydent Łucyk.

Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi do drobnych napraw i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Rowerzyści korzystający ze stacji mają możliwość zawieszenia roweru na specjalnym uchwycie.

Koszt realizacji tej inwestycji to 15 tysięcy złotych.