Podróżni mogą korzystać z nowych peronów w Starym Klukomiu, Choszcznie, Ziemomyślu, Dolicach oraz Morzycy na linii z Poznania do Szczecina. Perony są wyższe, oświetlone i są dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.
Dla pasażerów korzystających ze stacji i przystanków w Starym Klukomiu, Choszcznie, Ziemomyślu, Dolicach oraz Morzycy są przygotowane nowe perony.
Oświetlone, wyższe, szersze i dłuższe platformy ułatwiają wsiadanie oraz wysiadanie z pociągów. Perony są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wykonano pochylnie i antypoślizgową nawierzchnię wraz ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowane zostały wiaty i ławki.
Orientację podróżnym ułatwiają tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Obok peronów są stojaki na rowery. Na stacji w Choszcznie przygotowane jest nowe bezpieczne przejście pod torami.
Na trasie Poznań Główny – Szczecin Dąbie już w 21 miejscowościach można wygodniej wsiadać do pociągów z nowych peronów. Polskie Linie Kolejowe sukcesywnie zwiększają komfort podróży. Tylko na zachodniopomorskiej i lubuskiej części trasy to perony w Podleścu, Mierzęcinie, Starym Klukomiu, Choszcznie, Ziemomyślu, Dolicach, Morzycy, Kolinie, Grzędzicach, Miedwiecku, Reptowie i Szczecinie Zdunowie.
Nowe perony to efekt wykorzystania przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków z projektu realizowanego między stolicami Pomorza Zachodniego i Wielkopolski. Inwestycja za ponad 4 mld zł jest współfinansowana z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF).