REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na miejscu lunaparku - 4-metrowy raj ze zjeżdżalniami

  • Autor: UM Łódź
  • 02 mar 2018 14:18
Na miejscu lunaparku - 4-metrowy raj ze zjeżdżalniami
Centrum rozrywki i animacji powstało w miejscu dawnego lunaparku w parku na Zdrowiu , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wkrótce na terenie Nowoczesnej Strefy Rekreacji, Wypoczynku i Animacji, która zajęła miejsce dawnego lunaparku, powstanie wzgórze z 3 wieżami i zjeżdżalniami, które będzie kolejnym etapem zagospodarowania tego terenu i przystosowania go do potrzeb mieszkańców.

REKLAMA

W centralnym punkcie strefy zostanie usypane wzniesienie o wysokości 4 m, a na jego szczycie stanie okazały zestaw zabawowy z 3 wieżami, z których będzie można zjechać na zjeżdżalniach. Wzniesienie będzie również stanowiło świetny punkt widokowy. Na wzgórze będą prowadziły schody i ścieżka dla niepełnosprawnych. Dodatkowo w sąsiedztwie obiektu zostanie zamontowane oświetlenie i monitoring celem poprawy bezpieczeństwa użytkowników.

Park na Zdrowiu, jako największy obiekt zieleni miejskiej w Łodzi jest odwiedzany przez wielu mieszkańców jak i turystów. Dzięki projektom, które wygrały podczas głosowania w budżecie obywatelskim udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów, które obecnie przyciągają do parku tłumy łodzian.

Na terenie strefy powstał plac zabaw z kompleksem wspinaczkowo-zabawowym, rodeoboardem, aeroskatem, huśtawką wieloosobową, skysurfem, podwójnym zjazdem linowym, jak również street workout, pumptracki rowerowe (mały - mini pump i duży - flow track). Wykonano także ciągi piesze (asfaltowe i żwirkowo-glinkowe), małą architekturę - ławki, kosze, leżanki, stojaki na rowery oraz monitoring i oświetlenie. Całkowity koszt wykonanych prac to 3.182.259,89 zł (2.482.259,89 zł z III edycji BO i 700.000 zł z IV edycji BO).

Zachęcamy do składania wniosków do budżetu obywatelskiego, a zwłaszcza tych, które związane są z łódzkimi parkami i zielenią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie