REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na Odyńca w Warszawie trwa remont. W planach ogrody deszczowe

  • Autor: ZDM
  • 13 lip 2022 14:06
Na Odyńca w Warszawie trwa remont. W planach ogrody deszczowe
Odyńca w Warszawie przejdzie remont, fot. ZDM

13 lipca br., ZDM ruszył z remontem ul. Odyńca w Warszawie. Między al. Niepodległości a ul. Puławską wymienią nawierzchnię jezdni i wyremontują chodnik. Pojawi się nowa zieleń i ogrody deszczowe.

REKLAMA

  • ZDM, na ul. Odyńca w Warszawie pracował już jesienią 2020 roku, chcąc poprawić komfort pieszych.
  • Rozpoczynające się prace będą miały zdecydowanie większy zakres.
  • Wszystkie prace zakończą się we wrześniu br.

ZDM na odcinku między al. Niepodległości a ul. Puławską wymieni nawierzchnię jezdni, której stan pozostawia dziś wiele do życzenia. Widoczne są spękania i wykruszenia w miejscach usuwania dziur, kierowcom komfort podróżowania obniżają też koleiny. Dlatego nowy asfalt wzmocniony zostanie siatką szklaną, ułożoną między podbudową a warstwą wiążącą. Na 50-metrowych dojazdach do skrzyżowań i przy przystankach autobusowych dodatkowo położone zostaną jeszcze siatkę szklano-węglową nasączoną asfaltem pod warstwą ścieralną - informuje zdm.waw.pl.

Nie tylko asfalt

Wyremontowane zostaną również chodniki. Po stronie północnej nowe płyty o wymiarach 50 x 50 cm położone zostaną na całym odcinku przewidzianym do naprawy. Płyty nie zastąpią jednak starych na całej szerokości – utworzony zostanie pas zieleni od strony krawędzi jezdni. W miejscu stref wyłączonych z ruchu przed przejściami dla pieszych i przystankami utworzone zostaną ogrody deszczowe. Łącznie powstanie ich osiem – wszystkie w północnej części ulicy.

W miejscu stref wyłączonych z ruchu przed przejściami dla pieszych i przystankami utworzone zostaną ogrody deszczowe, fot. ZDM
W miejscu stref wyłączonych z ruchu przed przejściami dla pieszych i przystankami utworzone zostaną ogrody deszczowe, fot. ZDM

Po stronie południowej chodnik odnowiony zostanie tylko częściowo.

Na początek północny chodnik 

Wykonawca rozpoczął prace w środę, 13 lipca, o godz. 8.00 od wygrodzenia chodnika po stronie północnej. Roboty wystartują od strony al. Niepodległości i etapami będą się przesuwać w kierunku Puławskiej. Piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy.

Przez cały czas zostaną utrzymane dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Prace w rejonie ul. Czeczota będą wymagały przesunięcia przystanku w nową lokalizację i w związku z tym w tym etapie robót, wyjazd z ul. Czeczota zostanie oznakowany nakazem jazdy w prawo. Prace po tej stronie potrwają około dwa-trzy tygodnie.

Dalsze prace

Następnie wykonawca przeniesie się na drugą stronę ulicy i analogicznie etapami będzie wygradzał chodnik. Kiedy ustawi nowe krawężniki, przystąpi do wymiany nawierzchni jezdni. Na ten czas ul. Odyńca na odcinku od al. Niepodległości do ul. Puławskiej zostanie zamknięta. O terminie tych prac będziemy informować.

Wszystkie prace zakończą się we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie