×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na plac Zbawiciela wróci tęcza?

  • Autor: PAP
  • 29 sie 2018 15:45
Na plac Zbawiciela wróci tęcza?
fot. pixabay

Jeżeli zostaną prezydentem Warszawy instalacja „tęcza” wróci na plac Zbawiciela - zapowiedział kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy Jan Śpiewak. Jego komitet proponuje też program wsparcia dla osób homoseksualnych.

REKLAMA

Komitet wyborczy Wygra Warszawa zaprezentował w środę projekt "Warszawskiej Karty LGBT+", który został opracowany we współpracy z organizacjami zajmującymi się działaniem na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych m.in. stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Kampanii Przeciw Homofobii i fundacji Trans-fuzja.

Jan Śpiewak podczas konferencji prasowej na placu Zbawiciela powiedział, że "jeśli zdobędziemy władzę w Warszawie, jeśli będziemy mieć realny wpływ na rządy w Warszawie, społeczność LGBT będzie miała od nas wsparcie na każdym poziomie". "Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy tęcza wróci na plac Zbawiciela" - podkreślił.

Kandydatka na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz podkreśliła, że na "Warszawską Kartę LGBT+" składa się m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ponadto, jak mówiła Piechna-Więckiewicz, miasto powinno udzielać patronatu Paradzie Równości i wywieszać tęczowe flagi, które są symbolem środowisk LGBT. Komitet Wygra Warszawa domaga się również wprowadzenie stanowiska pełnomocnika prezydent ds. osób LGBT, który dysponowałby "rzeczywistym budżetem" - dodała.

Zdaniem Wygra Warszawa, koszt tego programu to ok. 500 tys. zł.

Oktawiusz Chrzanowski (Miłość Nie Wyklucza) podkreślał, że "społeczność LGBT jest częścią każdego samorządu i częścią każdej społeczności lokalnej". Według jego szacunków, takich osób jest w Warszawie ok. 200 tys.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie